Aktualności

A A A

Radio Ekonomik zaprasza!

(9 października 2015)

17 września- pamiętamy!

17 września 2015 roku redaktorzy Radia Ekonomik wraz z opiekunami po raz pierwszy w nowym roku szkolnym złożyli wizytę w Miejskim Klubie Seniora Orłowo. Wspólnie wspominali rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę.
» Czytaj więcej

Radio Ekonomik

(22 września 2015)

Radio Ekonomik zaprasza!

(28 sierpnia 2015)

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 01.09.2015 o godz. 9.00 (Obowiązuje strój galowy).

(28 sierpnia 2015)

RADA PEDAGOGICZNA

Rada Pedagogiczna odbędzie się w piątek 28.08 o godzinie 11.00.

J. Łyjak

(25 sierpnia 2015)

UWAGA

Informacje na temat matur i egzaminów poprawkowych znajdują się w zakładce - Zastępstwa

J. Łyjak

Wychowawcy i opiekunowie klas w roku szkolnym 2015/2016

(29 lipca 2015)

Klasy pierwsze w roku szkolnym 2015/2016

(08 lipca 2015)

Potyczki z rachunkowości!

Dnia 09.06.2015 roku odbył się szkolny konkurs "Potyczki z rachunkowością". Uczestniczyli w nim uczniowie klasy III A i III B Technikum Ekonomicznego.
Konkurs przeprowadzony był w formie skojarzeń, puzzli ekonomicznych oraz multimedialnej gry "Milionerzy".
Uczniowie byli bardzo zaangażowani w rywalizację. Wykazali się znajomością zagadnień z rachunkowości i świetnie się przy tym bawili. Zwyciężyła drużyna uczniów z klasy III B w składzie: Monika Brodowska, Katarzyna Hallmann, Piotr Ciulkiewicz. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

B. Gliwińska, J. Łojewska

(16 czerwca 2015)

Dzień Dziecka!

1 Czerwca – chwila wytchnienia od codziennej nauki. Obchodziliśmy dzień dziecka razem z dniem sportu. Był konkurs na najbardziej „ekonomiczne” ciasto, zawody sportowe, przedstawienie Czerwony Kapturek szuka księcia , konkurs Jak wyglądaliśmy w dzieciństwie oraz wspólnie zatańczona belgijka.
Obejrzyj galerię

J. Wdowiak

(12 czerwca 2015)

UWAGA!

Giełda podręczników szkolnych odbędzie się we wrześniu.

Samorząd szkolny

(12 czerwca 2015)

Goście z Lübeck

W dniach 31.05-05.06.2015 gościliśmy grupę niemieckich nauczycieli i uczniów ze szkoły ekonomicznej w Lübeck.
Spotkanie obu szkół w 2009 roku rozpoczęło współpracę projektową w ramach której powstało już siedem projektów UE o tematyce ekonomicznej.
Uczestnicy spotkania odwiedzili instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości w Trójmieście - Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni oraz w Gdański Inkubator Przedsiębiorczości „Starter”. Podejmowali decyzje strategiczne wykorzystując gry ekonomiczne. Praca w międzynarodowych zespołach i prezentacja wyników na forum umożliwiła praktyczne stosowanie języków obcych, technologii komputerowej oraz nauczyła pracy zespołowej i wystąpień publicznych. Przyczyniła się też do nawiązania przyjaźni.
Odbyło się spotkanie na Wydziale Zarządzania UG w Sopocie z pracownikami, którzy opowiedzieli o swoich projektach, możliwościach kształcenia, rozwoju zawodowego i osiągnięciach międzynarodowych. Zachęcili do rozwoju swoich pasji, bycia otwartym i przedsiębiorczym.
W czasie tygodniowego pobytu grupa niemiecka odwiedziła Starówkę w Gdańsku i Europejskie Centrum Solidarności. Zwiedzili Gdynię i Sopot.
Celem wspólnych działań projektowych obu szkół jest zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem przez uczniów chcących rozpocząć własną działalność gospodarczą po ukończeniu szkoły. Rozwijają własną przedsiębiorczość, innowacyjność i kreatywność.

M. Małkowska

(12 czerwca 2015)

Young MBA 2015

Dnia 29 maja 2015 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbył się egzamin na Certyfikat Wiedzy Ekonomicznej Young MBA 2015. Patronem tego przedsięwzięcia była Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych powołana przez Konferencję Rektorów Uczelni Ekonomicznych w Polsce. W tym prestiżowym egzaminie wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły; Janusz Pogroszewski z klasy III A oraz Kamil Krzebietke z klasy III B Technikum Ekonomicznego.
Certyfikat Wiedzy jest dokumentem potwierdzającym opanowanie zagadnień z zakresu ekonomii i zarządzania oraz kompetencji biznesowych. Jest on wiarygodnym potwierdzeniem wiedzy i osiągnięć w oczach przyszłych pracodawców, którzy przeprowadzają na rynku selekcję najbardziej wartościowych pracowników.
O wynikach egzaminu dowiemy się na początku lipca.
Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy!

J. Łojewska

(12 czerwca 2015)

Targi Dobrych Praktyk

Projekt Leonardo „School for Young Entrepreneurs”, realizowany w naszej szkole w latach 2012-14 został wybrany jako przykład dobrej praktyki przez Narodową Agencję Programu Erasmus+. Zaprezentowano go na krajowych „Targach Dobrych Praktyk”, które odbyły się w dniu 05 maja 2015 roku w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, będącego głównym wydarzeniem Europejskiego Tygodnia Młodzieży.
Podczas ogólnopolskiej debaty młodzieży zostały otwarte targi organizacji i projektów realizowanych w Polsce i dofinansowanych w ramach programów Erasmus+, „Młodzież w działaniu” oraz „Uczenie się przez całe życie”. Targi były okazją do dzielenia się dobrymi praktykami, metodami pracy oraz promocją zrealizowanych działań i inspiracją do nowych aktywności.
Koordynatorzy projektu wraz z uczniami zaprezentowali główne założenia, zrealizowane działania, produkty i szkoły partnerskie z którymi współpracowali. Wyjaśnili możliwości nawiązania współpracy ze szkołami, instytucjami i przedsiębiorstwami zagranicznymi W spotkaniu uczestniczyło ponad 400 młodych ludzi, liderów społeczności lokalnych, aktywistów, wolontariuszy, pracowników młodzieżowych, którzy w ramach dyskusji „Jestem aktywny – zawodowo i społecznie. Potrzeby i wyzwania młodych ludzi” mogli wyrazić swoje zdanie i skonfrontować je z opiniami mających wpływ na kształtowanie ich przyszłości.
Reportaż ze spotkania

M. Małkowska

(16 maja 2015)

Srebrna tarcza po raz kolejny!!

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni jest wśród 200 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych (121 miejsce).
Zajmujemy 5 miejsce wśród techników w województwie pomorskim.
Tylko dwa technika w Gdyni posiadają srebrna tarczę.
Gratulujemy tym uczniom, którzy nas wybrali!!!

A. Rosicka

(luty 2015)

Radio Ekonomik zaprasza!

(12 maja 2014)

Nagrody dla radiowców

Uroczystość zakończenia zajęć w klasach czwartych to okazja do uhonorowania uczniów, którzy w sposób szczególny przyczynili się do rozwoju naszej szkolnej rozgłośni. W tym roku Redakcja Radia Ekonomik wyróżniła Grzegorza Szpajchera i Przemysława Kunickiego
» Czytaj więcej

Radio Ekonomik

(24 kwietnia 2015)

Katyń - pamiętamy!

23 kwietnia 2015 roku redaktorzy Radia Ekonomik wraz z opiekunami po raz kolejny odwiedzili Miejski Klub Seniora Orłowo. Tym razem spotkanie poświęcone było upamiętnieniu rocznic zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej.
» Czytaj więcej

Radio Ekonomik

(24 kwietnia 2015)

Wizyta gimnazjalistów

Dzień 09. 04. 2015 roku zaznaczył się kolejną sympatyczną wizytą gimnazjalistów w naszych progach. Mieliśmy przyjemność gościć uczniów klas IIC i IIB Gimnazjum nr 15 w Gdyni. Z pewną nieśmiałością, ale i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach z ekonomii, rozwiązywali konkursowe zadania, obejrzeli film przygotowany przez naszych uczniów oraz wysłuchali audycji „Miejcie nadzieję”. Prawdziwe emocje wyzwoliły się podczas quizu na temat Unii Europejskiej - „Milionerzy”. Ostatnim akcentem wizyty była wycieczka do Domku Żeromskiego. Dziękujemy naszym miłym gościom za odwiedziny i zapewniamy, że są mile widziani w przyszłości.

J. Mazurkiewicz

(13 kwietnia 2015)

Życzenia

(31 marca 2015)

Międzyszkolny Konkurs Ekonomiczny dla Gimnazjalistów

Drodzy Gimnazjaliści - uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Ekonomicznego
Informujemy o rozstrzygnięciu Konkursu.
Wyniki będą ogłoszone dopiero podczas Dnia Otwartego Szkoły (11 kwietnia – sobota). Na wszystkich uczestników czekają nagrody.
Serdecznie zapraszamy na godzinę 10.00

A. Bradel, D.Peplińska

(30 marca 2015)

A miały być tylko życzenia...

26 marca członkowie Redakcji Radia Ekonomik z opiekunami wybrali się do Miejskiego Klubu Seniora Orłowo ze świątecznymi życzeniami wielkanocnymi. Okazało się jednak, że na samych życzeniach się nie skończyło...
» Czytaj więcej

Radio Ekonomik

(29 marca 2015)

Żagle pomocy....

Dnia 25.03.2015 w naszej szkole została zakończona akcja "Żagle pomocy - Gdynia - Donbas". Przekazane dary zostały przewiezione do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni, skąd wyruszą na Ukrainę.
Wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc serdecznie dziękuję w imieniu własnym i obdarowanych

B.Gocek

(29 marca 2015)

Wizyta Gimnazjalistów

12. 03. 2015r. odwiedzili naszą szkołę uczniowie klasy III B z gdyńskiego Gimnazjum nr 11. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali audycji „Miejcie nadzieję” ukazującą naszą najnowszą historię od mrocznych czasów PRL-u, poprzez wybór papieża Polaka, utworzenie Solidarności po rok 1989. Przygotowane zadania i konkursy były okazją sprawdzenia zdobytej wiedzy w praktyce. Nasi goście zapoznali się również z ofertą szkoły oraz mieli okazję, by osobiście przekonać się, jak funkcjonuje na co dzień. Być może niektórym gościom spodobało się u nas na tyle, że zechcą wrócić do nas we wrześniu jako uczniowie pierwszych klas. Za odwiedziny dziękujemy i zapraszamy.

J. Mazurkiewicz

(13 marca 2015)

(17 marca 2015)

BLIŻEJ KULTURY WYSOKIEJ

4 03 byliśmy na spektaklu "Dziady" wg dramatu Adama Mickiewicza. Inscenizacja przygotowana przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia pozwoliła utrwalić wiedzę na temat lektury "obowiązkowej" Polaków. Młody zespół aktorów był pod wrażeniem kulturalnego, dojrzałego zachowania publiczności, którą stanowili uczniowie naszej szkoły.
Dziękuję

E. Starostka

(11 marca 2015)

VI EDYCJA KONKURSU POETYCKIEGO PT. "NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ..."


Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych oraz Oddział Pomorski TNBSP zaprasza dzieci i młodzież do udziału w VI edycji Pomorskiego Konkursu Poetyckiego.

» Szczegóły tutaj
Honorowy patronat:
Kuratorium Oświaty w Gdańsku
Bartosz Bartoszewicz Wiceprezydent Miasta Gdyni

J. Wdowiak

(11 marca 2015)

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH!

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczciliśmy w naszej szkole 27 lutego galą wieńczącą Międzyszkolny Projekt „Młodzi Gdynianie Żołnierzom Wyklętym”, podczas której wręczono zwycięzcom nagrody oraz przedstawiono zwycięskie prace w ośmiu kategoriach.
Galeria Międzyszkolny Projekt „Młodzi Gdynianie Żołnierzom Wyklętym”
1 marca o godz. 15:00 uczestniczyliśmy licznie w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który po raz kolejny odbył się w Gdyni. Przeszliśmy ulicą Świętojańską do Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie nasi uczniowie złożyli kwiaty.
Galeria Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Finaliści Międzyszkolnego Projektu „Młodzi Gdynianie Żołnierzom Wyklętym” » zobacz tutaj

(03 marca 2015)

DZIEŃ KOBIET

(27 luty 2015)

Olimpiada Przedsiębiorczości

Gratulujemy uczniom naszej szkoły: Januszowi Pogroszewskiemu z kl. III A i Kamilowi Krzebietke z kl. III B – zakwalifikowania się do etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości. Zawody okręgowe odbędą się w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w dniu 5 marca 2015r.
Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!!!!!!

(19 luty 2015)

WYBORY!

(19 luty 2015)

OLIMPIADA TURYSTYCZNA

Miło nam poinformować, że uczennica klasy III C Joanna Jabłonowska, która 9 stycznia 2015 roku reprezentowała naszą szkołę w okręgowym etapie II Olimpiady Wiedzy o Turystyce, organizowanej przez Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego, zakwalifikowała się do eliminacji na szczeblu centralnym. Joasia zdobyła 75 punktów i zajęła 16 miejsce wśród wszystkich trzydziestu sześciu zakwalifikowanych osób. Zawody ogólnopolskie odbędą się w dniach od 8 do 11 kwietnia tego roku. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Karolina Bieszk-Sałańska, Katarzyna Chilińska

(19 luty 2015)

Praktyki zagraniczne - informacja!!!

19 lutego w czwartek o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie kulturowe dla kandydatów na praktyki zagraniczne w Izmirze. Obecność obowiązkowa.

J. Wdowiak

(11 luty 2015)

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Zapraszamy do udziału w VII edycji Konkursu Fotograficznego FOT-ON
Tym razem zachęcamy do zmierzenia się z tematem:
ENERGIA
Termin zgłoszeń przypada na 1 marca 2015. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zgłosić swoją pracę do p. Jekiełek lub p. Grunwald do 27 lutego 2015r.

P. Grunwald, B. Jekiełek

(25 stycznia 2015)

NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE ZSAE HONOROWO ODDAJĄ KREW

Dnia 13.01.2015 odbył się w naszej szkole ambulansowy pobór krwi. Na akcję zgłosiło się 18 osób, krew oddało 10 osób, co dało 4,500l krwi.
Wszystkim serdecznie dziękujemy.

B.Gocek

(20 stycznia 2015)

KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 14 stycznia 2015 roku uczennica klasy Ib Patrycja Durak reprezentowała naszą szkołę w Konkursie Recytatorskim związanym tematycznie z Gdynią i morzem odbywającym się w ramach międzyszkolnego projektu edukacyjnego.

J. Mazurkiewicz

(18 stycznia 2015)

ZAPROSZENIE

Dnia 16 stycznia 2015r. o godz. 13:15 po raz drugi witamy w naszych progach studentów-zdobywców nagrody na Studenckich Spotkaniach Podróżniczych Menażki 2014-Daniela Stasika i Łukasza Rąbalskiego. Tematem prezentacji będzie Gruzja. Dzielni studenci przemierzyli również autostopem zachodnią Europę i Wielką Brytanię. Mamy nadzieje, że te przygody będą tematem następnych spotkań!

M.Węsławska

(15 stycznia 2015)

ZAPROSZENIE

Dnia 15.01.2014r. na 5 godzinie lekcyjnej w sali 37 odbędzie się fizyczno-polonistyczna lekcja otwarta na temat

„Nauka w życiu Stanisława Wokulskiego”.

Serdecznie zapraszamy Dyrekcję i wszystkich chętnych na tę lekcję.

B.Jekiełek, K.K.Pawlędzio

(14 stycznia 2015)

Życzenia

(18 grudnia 2014)

Hej kolęda, kolęda z Radiem Ekonomik!

Choć obyczaj kolędowania obecnie zdaje się odchodzić w niepamięć, Redakcja Radia Ekonomik postanowiła kultywować tę piękną staropolską tradycję. W środę, 17 grudnia, redaktorzy naszej szkolnej rozgłośni pod opieką Pani Joanny Łyjak i Pana Tadeusza Burczyka odwiedzili orłowski Klub Seniora, gdzie odbywało się spotkanie opłatkowe.
» Czytaj dalej

T. Burczyk

(18 grudnia 2014)

I etap konkursu z rachunkowości

Dnia 04.12.2014 r. odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości, w którym uczestniczyli uczniowie z klasy IVA i IVB (łącznie 33 osoby). Do drugiego etapu, który odbędzie się 08.01.2015 roku, zakwalifikowali się niżej wymienieni uczniowie:
1. Klaudia Hopa IVB
2. Damian Głodowski IVB
3. Mateusz Chełmikowski IVB
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a uczniom , którzy przeszli do kolejnego etapu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

B. Gliwińska

(18 grudnia 2014)

Szlachetna paczka

W miniony weekend 13 i 14 grudnia odbył sie kolejny Finał akcji Szlachetnej paczki. Nasza szkoła - uczniowie i pracownicy, a także rodzice uczniów - po raz drugi wzięli udział w tej szlachetnej inicjatywie. Z uzbieranych artykułów, które były na liście potrzeb wybranej rodziny udało się zapakować 10 sporych paczek. Dzięki Waszemu zaangażowaniu sprostaliśmy wszystkim porzebom rodziny.
Klub Ośmiu Wspanialych dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w organizację Szlachetnej Paczki. Szczególne podziękowania należą się tym, którzy wsparli akcję finansowo i dzięki temu możliwy był zakup nowych kompletów pościeli dla rodziny oraz nowej odzieży, a także pedagogowi, p. Monice Jastrzębskiej oraz p. Beacie Gocek za wsparcie logistyczne.

Klub Ośmiu Wspaniałych
Dorota Hinca-Czura, psycholog

(17 grudnia 2014)

Życzenia

(15 grudnia 2014)

Olimpiady o tematyce ekonomicznej

Od 5 listopada do 4 grudnia br. trwały zawody I stopnia uczniów całej Polski w ramach trzech olimpiad o tematyce ekonomicznej. Nasi uczniowie brali udział w tej rywalizacji, której celem jest edukacja ekonomiczna, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce a także propagowanie przedsiębiorczości.

W etapach szkolnych Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, Olimpiady Wiedzy o Bankach i Olimpiady Przedsiębiorczości rywalizowało w sumie 56 uczniów klas trzecich i czwartych naszej szkoły. Gratulujemy uczestnictwa, odwagi i chęci sprawdzenia zdobytej wiedzy ekonomicznej.
Ostateczne wyniki zawodów szkolnych w/w olimpiad już wkrótce.

A. Rosicka

(09 grudnia 2014)

Radio Ekonomik zaprasza!

(07 grudnia 2014)

Kolejne spotkanie z" kulturą wysoką"

2.12 pięć klas uczestniczyło w spektaklu teatralnym wg prozy Gustawa Herlinga Grudzińskiego "Inny Świat".
Teatr Lektur z Kielc przedstawił oszczędną w formie inscenizację, która wszystkich nas bardzo poruszyła.
Na pewno ją zapamiętamy!

E. Starostka

(07 grudnia 2014)

Szlachetna Paczka

Ponownie w tym roku przystępujemy do wzięcia udziału w akcji Szlachetnej Paczki. W zeszłym, Państwa zaangażowanie i ofiarność przerosła oczekiwania organizatorów. Serdecznie zapraszam do włączenia się osobistego oraz w ramach prowadzonych w szkole oddziaływań wychowawczych. Wymienione w artykule produkty prosimy przynosić do pani psycholog i pani pedagog do 12 grudnia 2014r.
» Czytaj dalej

B.Jekiełek

(01 grudnia 2014)

Wizyta Gimnazjalistów

27. 11. 2014 roku gościliśmy uczniów z klasy IIIB Gimnazjum nr 5 w Gdyni. Odwiedziny były kolejną już okazją do zapoznania młodych ludzi, przed którymi już wkrótce decyzja o wyborze nowej szkoły, z ofertą ZSAE. Gimnazjaliści zwiedzili szkołę, a także uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii zaprezentowanej w audycji „Miejcie nadzieję”. Z dużym zaangażowaniem brali udział w przygotowanych zajęciach, konkursach i quizach, w których nie brakowało elementów rywalizacji. Nasi goście zwiedzili szkołę, dzięki czemu mogli się przekonać, jak wygląda szkolna rzeczywistość w Ekonomiku. Naszym sympatycznym gimnazjalistom dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy w przyszłości.

J. Mazurkiewicz

(29 listopada 2014)

TURNIEJ TURYSTYCZNY

Dnia 27.11.2014 roku odbył się finał X Gdyńskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczo-Ekologicznego o puchar Prezydenta Miasta Gdyni, w którym brały udział 2 drużyny z naszej szkoły. Oraz finał X Marszu na Orientację o puchar im. Kom. Wacława Jakubowskiego w którym drużyna "Skrzaty Turystyczne" z klasy I C zajęła III miejsce.

P. Grunwald

(19 listopada 2014)

Tydzień Przedsiębiorczości w ZSAE


» Czytaj dalej

A. Bradel

(16 listopada 2014)

Radio Ekonomik w Klubie Seniora

6 listopada br. redakcja Radia Ekonomik wraz z opiekunami oraz p. dyrektor Joanną Łyjak gościła w Miejskim Klubie Seniora przy ul. Orłowskiej 66 w Gdyni.
W czasie uroczystego spotkania zaprezentowano audycję "Droga do wolności" przygotowaną przez redakcję Radia Ekonomik z okazji Święta Niepodległości. Po jej wysłuchaniu młodzież i seniorzy - przy akompaniamencie akordeonu i gitary - wspólnie wykonali kilka najpopularniejszych pieśni patriotycznych.
Gospodarzom spotkania oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości składamy serdeczne podziękowania.
» Więcej na stronie internetowej

A. Bradel

(16 listopada 2014)

Radio Ekonomik zaprasza!

(31 październik 2014)

Wizyta uczniów z Gimnazjum nr 1 w Rumi

Dnia 28.10 w naszych progach gościliśmy uczniów klasy III Gimnazjum nr1 z Rumi.
Gimnazjalistów powitała Pani Anna Bradel oraz Pan Tadeusz Burczyk. Uczniowie zostali zapoznani z historią naszej szkoły sięgającej jeszcze czasów przedwojennych oraz z aktualną ofertą edukacyjną.
» Czytaj relację

galeria - wizyta - 23 października 2014
galeria - wizyta - 28 października 2014

J. Mazurkiewicz

(31 października 2014)

IV Edycja Wojewódzkiego Konkursu Amatorów Rachunkowości

Dnia 15 października 2014r. uczennice klasy IV B - Klaudia Hopa oraz Aneta Banaszek uczestniczyły w IV Edycji Wojewódzkiego Konkursu Amatorów Rachunkowości, który odbył się w Sopockiej Szkole Wyższej.

B. Gliwińska

(31 października 2014)

Radio Ekonomik zaprasza!

(26 październik 2014)

UWAGA! Zmiany w ramówce!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy, Redakcja Radia Ekonomik postanowiła wprowadzić zmiany w ramówce.
W związku z rosnącym zainteresowaniem naszą "Skrzynką rozmaitości" proponujemy emisję piosenek, które sami wybierzecie, nie tylko w piątki, ale także i w czwartki.
Czekamy na Wasze sugestie – również od nauczycieli. Wrzucajcie karteczki z tytułami ulubionych utworów do skrzynki na drzwiach siedziby Radia Ekonomik i... uważnie nas słuchajcie!
Wasze życzenia postaramy się spełnić jak najszybciej! :)
» Zobacz ramówkę

Grzegorz Szpajcher
Radio Ekonomik

(26 październik 2014)

Wycieczka klasy IIC do Hewelianum

Dnia 8 października wybraliśmy się do centrum Hewelianum, gdzie czekały na nas różne ciekawe zjawiska fizyczne. Klasa chętnie brała udział w eksperymentach. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na gdańską starówkę. Na ulicy Długiej mieliśmy okazję zobaczyć wytwórnię cukierków. » Obejrzyj film z wycieczki

S. Waras kl. IIC

(25 października 2014)

WYBRALIŚMY NOWE WŁADZE!

W minionym tygodniu odbyła się Sesja Plenarna Samorządu. Jej głównym celem był wybór nowych władz.
Zwyciężyła Weronika Kowalska z klasy IIIC i to ona została przewodniczącą samorządu ZSAE. II miejsce zajął Adam Stencel z klasy IIIB, a III miejsce Kamil Dziemiński z klasy IIID.
Wspólnie będą stanowić nowy Zarząd

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

(20 październik 2014)

Radio Ekonomik Papieżowi

16 października 1978 roku Rzym i cały świat usłyszał słynne: "Habemus Papam, cardinalem Wojtyła!"
Rocznicę tego, jakże ważnego dla każdego Polaka, wydarzenia Redakcja naszej szkolnej rozgłośni uczciła montażem słowno-muzycznym. 16 października, na pięciu kolejnych przerwach, z głośników Radia Ekonomik można było usłyszeć odczytywane - przeplatane młodzieżową muzyką religijną - przesłania Jana Pawła II do tych, których Papież szczególnie cenił, miłował i kształtował - do młodych. Za pomysł i pomoc w jego realizacji serdeczne podziękowania składamy ks. Markowi Czyżewskiemu

T. Burczyk

(16 październik 2014)

Przypomnienie wybitnych Polaków

Sejm rok 2014 ogłosił rokiem św. Jana z Dukli, Jana Karskiego, Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Oskara Kolberga.
Zapraszamy do udziału
w projekcie
przedstawiającym życie, twórczość, działalność
i osiągnięcia jednej lub wszystkich z wybitnych postaci polskiego życia naukowego, kulturalnego lub politycznego. Prace proszę składać do p. Adamczyk, p. Jekiełek do końca listopada.

E. Adamczyk, B.Jekiełek

(10 października 2014)

Radio Ekonomik zaprasza!

(08 października 2014)

Wycieczka klasy IIA

24 września klasa IIA wybrała się, wraz nauczycielami, na wycieczkę przedmiotową do Zakładu Przemysłu Cukierniczego "Bałtyk" w Gdańsku Oliwie. Zapoznaliśmy się procesem produkcji słodyczy, a na koniec wycieczki otrzymaliśmy lizakowo-czekoladowy poczęstunek.

P. Grunwald

(29 września 2014)

Twoja krew ratuje życie

29 września w szkole odbędzie się ambulansowy pobór krwi. Zapraszamy

B. Jekiełek

(28 września 2014)

Radio Ekonomik w Radiu Gdańsk

Nowy rok szkolny Redakcja Radia Ekonomik rozpoczęła nad wyraz pracowicie. Po przygotowaniu trzech wrześniowych audycji przyszedł czas na chwilę oddechu – wycieczkę do Radia Gdańsk. 22 września nasi redaktorzy pod opieką Pani Anny Bradel i Pana Tadeusza Burczyka gościli w niedawno wyremontowanych pomieszczeniach przy alei Grunwaldzkiej 18...


» Czytaj dalej

T. Burczyk

(28 września 2014)

Radio Ekonomik zaprasza!

(20 września 2014)

DZIEŃ CHŁOPAKA

» Czytaj dalej

Samorząd szkolny

(18 września 2014)

Świadectwa dojrzałości

Rozdanie świadectw dojrzałości po sesji poprawkowej od dnia 12 września 2014

(12 września 2014)

Radio Ekonomik zaprasza!

(11 września 2014)

CZYTANIE SIENKIEWICZA

(08 września 2014)

NARODOWE CZYTANIE TRYLOGII

W piątek-05.09, w naszej szkole będziemy czytać fragmenty Trylogii Henryka Sienkiewicza, włączając się w ten sposób do ogólnokrajowej akcji pod patronatem Prezydenta.

Zapraszamy wszystkich na przerwy do holu głównego.

Warto poczytać lub przynajmniej posłuchać!

E. Starostka

(02 września 2014)

Radio Ekonomik zaprasza!

(27 sierpnia 2014)

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 01.09.2014 o godz. 9.00 (Obowiązuje strój galowy).

(27 sierpnia 2014)

ZEBRANIE RODZICÓW KLAS PIERWSZYCH

Zebranie rodziców uczniów przyjętych do klas pierwszych odbędzie się 29 sierpnia 2014 roku (piątek) o godzinie 17:00 w auli. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

(27 sierpnia 2014)

Klasy pierwsze w roku szkolnym 2014/2015

(11 lipca 2014)

Informacja dla pierwszoklasistów

GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW
W pierwszym tygodniu września odbędzie się giełda podręczników szkolnych.
Będzie możliwość zakupu używanych podręczników od starszych kolegów.
Życzymy udanych wakacji :)

A. Rosicka

(04 lipca 2014)

Harmonogram egzaminów poprawkowych

(04 lipca 2014)

Srebrna Tarcza

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych jest wśród 200 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 oraz w 10-ce najlepszych techników województwa pomorskiego, a w zawodzie "technik obsługi turystycznej" na 9 miejscu w kraju.

A. Rosicka

(luty 2014)