58 624 84 33         sekretariat@zsae.edu.gdynia.pl

ZSAE Strona główna Historia szkoły Kierunki kształcenia Dyrekcja Grono pedagogiczne Psycholog i pedagog Biblioteka Konkursy Absolwenci O nas w mediach ZFŚS RODO Deklaracja dostępności Polityka prywatności i cookies Przetargi i zamówienia publiczne Kontakt SOS - Anonimowa Skrzynka Zaufania Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni Ucz się, doświadczaj, pracuj Budowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury szkół zawodowych oraz wyposażenie Rekrutacja Technikum Ekonomiczne z Oddziałami Dwujęzycznymi Technik Ekonomista - klasa dwujęzyczna Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe Rok szkolny 2023/2024 Kalendarz roku szkolnego Wychowawcy klas Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Dokumenty szkolne Aktywności uczniów Radio Ekonomik Gazetka Ekonomaniak Klub Młodego Księgowego Firma symulacyjna Mariposa Szkolne miniprzedsiębiorstwo Nauka - Praca - Sukces Klub Ośmiu Wspaniałych Szkolny Klub Sportowy Sukcesy uczniów Prace naszych uczniów Strefa ucznia Plan lekcji Zastępstwa Dzwonki Dziennik elektroniczny Wykaz podręczników Praktyki zawodowe Egzamin zawodowy Matura Zwolnienia z w-f Zdalne nauczanie Procedury - COVID-19 Strefa rodzica Spotkania z rodzicami Informacje dla rodziców Konsultacje nauczycieli Edukacja historyczna Patroni roku Kultywowanie pamięci Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu Programy unijne Erasmus+ 2020 - 2022 Erasmus+ 2018 - 2020 Erasmus+ 2019 - 2022 Erasmus+ 2018 - 2020 Tool Vip24 Erasmus+ 2015 - 2017 Erasmus+ 2014 - 2016 Wymiana młodzieży
polsko - niemieckiej

Firma symulacyjna MARIPOSA

Mariposa Cosmetics sp. z o.o. 
jest firmą symulacyjną Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni
zrzeszoną w Polskiej Centrali Firm Symulacyjnych CENSYM.

Centrala ta, funkcjonująca w strukturach organizacyjnych CKUiP w Zielonej Górze,
jest członkiem światowej sieci EUROPEN Pen International
skupiającej ok. 7500 firm symulacyjnych w  42 krajach na całym świecie.

 

Firma symulacyjna jest zorganizowana na wzór prawdziwego przedsiębiorstwa.
Jej istotą jest symulacja, czyli naśladownictwo pracy autentycznego przedsiębiorstwa,
w którym wszystkie operacje biurowe są identyczne jak w prawdziwej firmie.

 

Praca w firmie symulacyjnej jest rzeczywista, natomiast towar i pieniądz są fikcyjne.

W przedsiębiorstwie Mariposa jest 14 stanowisk pracy 
z których każde ma ściśle określony zakres obowiązków.

Uczniowie pracują w następujących działach firmy: 

Finansowo - Księgowym, Handlowym, Kadrowym, Marketingu oraz w Sekretariacie.

 

Zapraszamy na naszą stronę internetową

oraz do obejrzenia filmu Mariposa Cosmetics 

 

MARIPOSA Cosmetics na Ogólnopolskich Targach Firm Symulacyjnych - ZAMOŚĆ 2019

 

Reprezentacja firmy symulacyjnej ZSAE  - Mariposa Cosmetics w dniach 29-30 maja br. uczestniczyła w II Ogólnopolskich Targach Firm Symulacyjnych w Zamościu.

Podczas Rady Programowej zorganizowanej przez Polską Centralę Firm Symulacyjnych opiekunowie  uczniowskich przedsiębiorstw wymieniali się doświadczeniami dotyczącymi działań takich firm na gruncie szkolnym oraz dyskutowali na temat ich przyszłości w systemie nauczania.

Każda z przybyłych reprezentacji  przygotowała stoisko ukazujące branżę, w której działa firma oraz region, z którego pochodzi. Odbył się również konkurs na najciekawszą prezentację poświęconą prowadzonej działalności. Była to świetna okazja do spotkania z kontrahentami z całej Polski i podpisania długoterminowych kontraktów. Przy okazji pracownicy Mariposy zwiedzili  urokliwe miasto, jakim jest Zamość.   

Anna Bradel

16 maja finał konkursu "Praktykant w firmie symulacyjnej"

 

Już jutro 16 maja br. o godzinie 10.30 odbędzie się finał konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych: „Praktykant w firmie symulacyjnej".
Uczestnicy konkursu będą rywalizować ze sobą, rozwiązując zadania w każdym z działów naszej szkolnej firmy symulacyjnej Mariposa Cosmetics: finansowo-księgowym, handlowym, kadrowym oraz marketingu.

Na zwycięzców czekają już nagrody.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Anna Bradel

Biznesplan to podstawa sukcesu

 

6 marca 2019 roku pracownicy firmy symulacyjnej "Mariposa Cosmetics" z klasy 3A uczestniczyli w wykładzie w Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni. Dotyczył on zagadnień związanych z biznesplanem. Pracownicy dowiedzieli się, na jakie pytania powinni znać odpowiedzi, zanim założą działalność gospodarczą oraz jak ważną rolę odgrywa planowanie w przedsiębiorstwie.

Spotkanie zaowocowało stwierdzeniem, że pomysł, chęci, odwaga – w połączeniu z dobrze napisanym biznesplanem – gwarantują osiągnięcie sukcesu w prowadzeniu firmy.

Ewa Krajewska

Jednodniowe praktyki w Firmie symulacyjne Mariposa Cosmetics

Nasza firma symulacyjna Mariposa Cosmetics przyjęła na jednodniowe praktyki uczniów z Gimnazjum nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 10 z Rumi. Praktykanci zapoznani zostali z ideą funkcjonowania firm symulacyjnych, gdzie wszystkie operacje gospodarcze są identyczne z działaniami prawdziwej firmy, jedynie towary i pieniądze są fikcyjne. Z dużym zainteresowaniem poznawali poszczególne działy naszej firmy. Mieli możliwość złożenia zamówienia na nasze towary z dużym rabatem ... :)

 

Anna Bradel

 

Reklama w praktyce

 

Już po raz drugi pracownicy Firmy Symulacyjnej z klasy 3A i 3B wzięli udział w cyklu zajęć: „Reklama w praktyce". Poprzednio zgłębili temat "Popularny i praktyczny sposób informacji o ofertach - skuteczna ulotka". Dziś z kolei uczyli się planować kolportaż ulotek by kampania odniosła najlepszy efekt. Dziękujemy pracownikom za zaangażowanie i efektywnie spędzony czas na świeżym powietrzu!

Ewa Krajewska

Podsumowanie roku w firmie symulacyjnej Mariposa Cosmetics

Koniec roku to dla naszej firmy czas podsumowań, sporządzania raportów,  bilansu, rachunku zysków i strat oraz wyciągania wniosków i formułowania planów na następny rok. 
 

Wszystkim naszym Klientom, Współpracownikom i Kontrahentom dziękujemy za razem spędzony rok i życzymy w Nowym Roku zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz ogromu sukcesów na polu zawodowym. 
 

Anna Bradel

Mariposa Cosmetics partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

 

W dniu 15 listopada 2018 roku w trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębioczości gościliśmy w naszej firmie symulacyjnej uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni. Młodym praktykantom pokazaliśmy jak wygląda funkcjonuje firma i pozwoliliśmy im stać sie na chwilę pracownikami. Uczniowie bardzo chętnie zajęli stanowiska pracy i wystawiali różne dokumenty księgowe i kadrowe. Najbardziej podobało im się drukowanie i pieczętowanie dokumentów.

Anna Bradel

Wystawa grafiki i algrafii Barbary Kasperczyk

Dnia 15 października 2018 roku pracownicy firmy Mariposa Cosmetics z klasy 3A grupy 1 udali na wystawę grafiki i algrafii Barbary Kasperczyk z Gdyni. Jej prace to przykład komunikacji wizualnej i przekazu multimedialnego. Obydwie te rzeczy to marketing nowych mediów, wykorzystywany w firmach w dziale marketingu i reklamy.

Ewa Krajewska

Media o Ogólnopolskich Targach Firm Symulacyjnych w Gdyni

 

 

 

19.04.2018 - Targi Firm Symulacyjnych

 

Drugi dzień spotkania  – 19 kwietnia – upłynął pod znakiem targów.

Był to dzień dynamiczny i nad wyraz interesujący.

Rozpoczął się od przygotowywania stoisk wystawowych firm biorących udział  w tym przedsięwzięciu.

I wreszcie nastąpiło uroczyste otwarcie Ogólnopolskich Targów Firm Symulacyjnych w Gdyni. 

 

Głos zabrali:

Pani Anna Marlewska – Dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych

Pan Bogusław Baszczak – Dyrektor Centrali Firm Symulacyjnych CENSYM

Pani Joanna Zielińska – Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni

Pan Tomasz Kąkol – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty

Pani Renata Ropela – Dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli

Pani Kinga Dekowska-Samsel – Dyrektor Personalny thyssenkrupp Group Services Gdańsk

Pan Marcin Łyjak – Prezes Biotec Lasers Polska

Pani Magdalena Urban – Przedstawiciel Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

 

Po części oficjalnej rozpoczęła się część konkursowa.

Uczniowie (pracownicy firm symulacyjnych) rywalizowali w dwóch kategoriach:

  • na najlepszą prezentację firmy symulacyjnej
  • na najciekawsze stoisko targowe.

W obu konkursach komisja wyłoniła po trzech zwycięzców.

 

Swoją firmę najlepiej zaprezentowali:

 

  1. Heban z Kostrzyna nad Odrą
  2. Mariposa Cosmetics z Gdyni
  3. Wirtualna Studencka Firma Konsultingowa z Jeleniej Góry.

 

Laureatami konkursu na najciekawsze stoisko zostały firmy:

 

  1. Nexbau z Wolsztyna
  2. Biuro podróży „Na szlaku” z Białegostoku
  3. Smart Studio z Sopotu.

 

Ogólnopolskie Tragi Firm Symulacyjnych cieszyły się dużą popularnością wśród młodzieży, która przybyła z różnych szkół i po brzegi wypełniła korytarz wystawienniczy.

Mamy nadzieję, że  ta nowoczesna i innowacyjna forma, nauczania, jaką jest praca w firmie symulacyjnej, znajdzie zwolenników i naśladowców w wielu placówkach edukacyjnych.

 

Dyrekcja Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych

dziękuje Centrali Firm Symulacyjnych CENSYM,

uczestnikom targów, firmom symulacyjnym z całej Polski

oraz zaproszonym gościom

za zaangażowanie, otwartość i chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

18.04.2018 - Rada Programowa polskich firm symulacyjnych

 

18 kwietnia 2018 roku do Gdyni przybyli przedstawiciele kilkunastu firm symulacyjnych z całego kraju.  Tego dnia, w przeddzień Ogólnopolskich Targów Firm Symulacyjnych, na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego odbyło się posiedzenie Rady Programowej polskich firm symulacyjnych zorganizowane  przez CENSYM  we współpracy z Zespołem Szkół Administacyjno-Ekonomicznych. 

W trakcie Rady opiekunowie poszczególnych firm symulacyjnych przedstawili raporty z działalności za ostatni rok, a także wymienili doświadczenia dotyczące funkcjonowania prowadzonych przez siebie firm.

              

Polska Centrala Firm Symulacyjnych CENSYM podsumowała również sytuację na rynku polskich firm symulacyjnych oraz przedstawiła plan pracy na kolejny rok.   

 

Gościem specjalnym spotkania był prezes Biotec Lasers Polska – firmy współpracującej z gdyńską firmą symulacyjną – Mariposa Cosmetics – pan Marcin Łyjak, który w czasie swojego wystąpienia podkreślił szczególną rolę firm symulacyjnych w przygotowywaniu młodzieży do przyszłej pracy zawodowej.

 

Po zakończeniu Rady jej uczestnicy odwiedzili siedzibę Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych. Mieli okazję zobaczyć tu jedyną w Gdyni Firmę Symulacyjną – Mariposę Cosmetics, odwiedzili szkolną rozgłośnię radiową  – „Radio Ekonomik” – oraz poznali historię Orłowa, dzielnicy, w której mieści się szkoła. Ostatnim punktem programu tego dnia była wizyta w Muzeum Emigracji, gdzie uczestnicy targów poznali dzieje Gdyni oraz różne oblicza emigracji.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Program Ogólnopolskich Targów Firm Symulacyjnych w Gdyni

Zapraszamy na Ogólnopolskie Targi Firm Symulacyjnych za pośrednictwem Twojej Telewizji Morskiej i Radia NORDA FM.

 

11 kwietnia przedstawiciele firmy symulacyjnej ZSAE zostali zaproszeni do Twojej Telewizji Morskiej i Radia NORDA FM, aby przybliżyć telewidzom i słuchaczom ideę funkcjonowania firm symulacyjnych w Polsce. 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu

Anna Bradel

Ogólnopolskie Targi Firm Symulacyjnych w Gdyni

 

 

Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni oraz Polska Centrala Firm Symulacyjnych CENSYM w Zielonej Górze organizują Ogólnopolskie Targi Firm Symulacyjnych w Gdyni. To przedsięwzięcie o  zasięgu  krajowym, nad  którym  Honorowy  Patronat objął Wiceprezydent Miasta Gdyni – Bartosz Bartoszewicz.

Czytaj więcej ...

Konkurs „Praktykant” - rozstrzygnięty

 

Finał drugiej edycji konkursu ZSAE „Praktykant w firmie symulacyjnej” odbył się 6 kwietnia br. w siedzibie naszej szkoły.

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń – komisja konkursowa wyłoniła jedenastoosobową grupę uczniów gdyńskich szkół gimnazjalnych, która została zaproszona do odbycia praktyki w Firmie Symulacyjnej ZSAE.

Młodzi praktykanci rywalizowali ze sobą rozwiązując zadania dotyczące m.in. oprocentowania kredytów, analizy sprzedaży, struktury zatrudnienia oraz strategii marketingowej.

 

Tegoroczną edycję konkursu wygrała Marta Kandzora reprezentująca Gimnazjum Salezjańskie w Rumi, miejsce drugie zajął  Tomasz Bicki z Gimnazjum nr 23 w Gdyni, a trzecie Borys Szymański z Gimnazjum Salezjańskiego w Rumi.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za pełną zaangażowania pracę w naszej firmie symulacyjnej.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Anna Bradel

© Copyright - Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych 2018
Wykonane przez daniel.darul.pl na podstawie stylu Bootstrap