58 624 84 33         sekretariat@zsae.edu.gdynia.pl

ZSAE Strona główna Historia szkoły Kierunki kształcenia Dyrekcja Grono pedagogiczne Psycholog i pedagog Biblioteka Konkursy Absolwenci O nas w mediach ZFŚS RODO Deklaracja dostępności Polityka prywatności i cookies Przetargi i zamówienia publiczne Kontakt SOS - Anonimowa Skrzynka Zaufania Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni Ucz się, doświadczaj, pracuj Budowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury szkół zawodowych oraz wyposażenie Rekrutacja Technikum Ekonomiczne z Oddziałami Dwujęzycznymi Technik Ekonomista - klasa dwujęzyczna Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe Rok szkolny 2022/2023 Kalendarz roku szkolnego Wychowawcy klas Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Dokumenty szkolne Aktywności uczniów Radio Ekonomik Gazetka Ekonomaniak Klub Młodego Księgowego Firma symulacyjna Mariposa Szkolne miniprzedsiębiorstwo Nauka - Praca - Sukces Klub Ośmiu Wspaniałych Szkolny Klub Sportowy Sukcesy uczniów Prace naszych uczniów Strefa ucznia Plan lekcji Zastępstwa Dzwonki Dziennik elektroniczny Wykaz podręczników Praktyki zawodowe Egzamin zawodowy Matura Zwolnienia z w-f Zdalne nauczanie Procedury - COVID-19 Strefa rodzica Spotkania z rodzicami Informacje dla rodziców Konsultacje nauczycieli Edukacja historyczna Patroni roku Kultywowanie pamięci Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu Programy unijne Erasmus+ 2020 - 2022 Erasmus+ 2018 - 2020 Erasmus+ 2019 - 2022 Erasmus+ 2018 - 2020 Tool Vip24 Erasmus+ 2015 - 2017 Erasmus+ 2014 - 2016 Wymiana młodzieży
polsko - niemieckiej

Sukcesy naszych uczniów

WIELKI SUKCES naszych uczennic

 

Drużyna w składzie:

 

 • Klaudia Moszczyńska kl. 3B
 • Katarzyna Mrzygłocka kl. 3B
 • Aniela Szczepkowska kl. 4D

 

zdobyła maksymalną ilość punktów w II etapie Olimpiady Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, który odbył się 7 marca 2023 r. na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej i zajęła 2 miejsce w województwie pomorskim (na 20 szkół) z minimalnie dłuższym czasem rozwiązania testu.

Liczymy na dziką kartę do udziału w warszawskim finale.

 

WIELKIE GRATULACJE!!!

 

 

Maria Małkowska

 

Nasi SIŁACZE

 

XXX MISTRZOSTWA GDYNI w SPORTACH SIŁOWYCH

 

22 lutego 2023 r. nasza reprezentacja w składzie:

 • Julianna Wrońska kl. 4e
 • Kseniia Protasova kl. 1d
 • Szymon Bieliński kl. 4e
 • Piotr Drygała kl. 4f
 • Karol Żywicki kl. 3c
 • Oskar Skibiński kl. 3a

zajęła wysokie IV miejsce (na 13 startujących szkół).

W konkursie indywidualnym wyciskania sztangi leżąc Julianna Wrońska pobiła swój rekord życiowy i zdobyła wicemistrzostwo Gdyni.

 

B R A W O !!! Wielkie Gratulacje !!!

 

 

 

Beata Gocek

 

Sukces naszych uczniów w Pool Bilardzie

 

W piątek 17.02.2023 r. odbyły się I Mistrzostwa Gdyni w Pool Bilardzie, w których reprezentację naszej szkoły tworzyli Nikola Teodorczak z 3B i Tymoteusz Kardzis z 4A.

 

Po wyrównanej walce Nikola zajęła 5 miejsce, natomiast Tymoteusz wywalczył 3 miejsce ustępując tylko dwóm zawodnikom, na co dzień trenującym w Polskim Związku Bilardowym. Ponadto nasz zespół wraz z V LO zajął ex-aequo 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

 

WIELKIE GRATULACJE!!!

 

 

Tobiasz Budzich

 

6 edycja konkursu JUNIOR BIZNES

 

15.II.2023 r. odbyła się gala finałowa 6 edycji konkursu JUNIOR BIZNES, którego głównym celem było pokazanie relacji człowiek - środowisko w kontekście ekologii, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. W konkursie brały udział 3 zespoły z naszej szkoły i każdy z nich został nagrodzony.

 

1 miejsce zdobył zespół ZIELONA KAWA w składzie:

 • Róża Dobrysiak 4A
 • Yelizaveta Aleksandrova 4A
 • Kateryna Stebletsova 4A
 • Kamila Kaiser 4A
 • Filip Petke 4B
 • Dominik Kowalewski 4B

Opiekunem była Pani Maria Małkowska

 

Wyróżnienie otrzymał zespół STEP CLEAN w składzie:

 • Kamila Kucharska 4D
 • Wiktoria Łuńska 4D
 • Rafał Górka 4A

Opiekunem była Pani Maria Małkowska

 

Finalistą został zespół EKOogrody w składzie:

 • Zofia Chmielewska 3C
 • Igor Rogal 3C
 • Agata Przytuła 3C
 • Bartosz Koleśnik 3C
 • Jakub Janczewski 3C

Opiekunem była Pani Jolanta Wdowiak

 

GRATULUJEMY!!!

 

 

Maria Małkowska i Jolanta Wdowiak

 

Finał konkursu Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii

8.XII.2022 r. odbył się finał konkursu Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii organizowany przez Wydział Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
Konkurs był adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych a jego celem było rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich - zarządzaniem i ekonomią, propagowanie zasad racjonalnego gospodarowania, kreowania postaw przedsiębiorczych.

Wśród 41 uczestników, trzech reprezentowało naszą szkołę. Byli to uczniowie, którzy w szkolnym etapie osiągnęli najlepsze wyniki:

 • Kamil Stelmaszuk - 2D
 • Julia Szewczuk - 2D
 • Nikola Nowicka - 4B

 

Zaszczytne pierwsze miejsce zajął nasz uczeń Kamil Stelmaszuk.

Jesteśmy dumni z Kamila, Julii i Nikoli za wspaniałą reprezentację naszej szkoły,

a Kamilowi gratulujemy zwycięstwa!

 

Krystyna Trypler-Kłusek

 

Olimpiada Statystyczna - etap 2

Spośród 20 uczniów, którzy wzięli udział w szkolnym etapie Olimpiady Statystycznej organizowanej przez GUS, 3 uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do następnego etapu.

Właśnie dziś – 7.XII.2022 r.

 • Julia Szewczuk - 2D
 • Dominika Hopa - 3A
 • Paulina Mielewczyk - 3A

zmierzyły się z etapem okręgowym, który miał miejsce w III LO w Gdyni.

 

 

Trzymamy kciuki za świetne wyniki i życzymy dalszych sukcesów!

 

Karolina Diakowska

 

Nagrody Prezesa Rady Ministrów

 

30 listopada 2022 r. podczas uroczystej gali w Gdańsku nasze dwie uczennice:

 

 • Wiktoria Ostrowicka z kl. 4E - technik rachunkowości
 • Karolina Bergman z kl. 4A - technik ekonomista

 

odebrały z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Bielang Stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce.

 

W tej podniosłej chwili uczennicom towarzyszyły wychowawczynie: 

Wiktorii - Pani Profesor Iwona Jakubowska-Konkel, 

Karolinie - Pani Profesor Anna Kulińska.

 

Jesteśmy bardzo dumni!

 

 

Wojewódzki Konkurs z Rachunkowości

18.XI.2022 r. odbył się w naszej szkole Wojewódzki Konkurs z Rachunkowości zorganizowany z okazji obchodów 115-lecia Stowarzyszenia Księgowych w Polsce przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Gdańsku.

 

Z dumą informujemy, że NATAN RICHERT i WIKTORIA OSTROWICKA z kl. 4E zostali LAUREATAMI Wojewódzkiego Konkursu z Rachunkowości.

 

Patronat nad konkursem objął Uniwersytet Gdański Wydział Zarządzania UG, a przedstawicielem była dr Ewa Spigarska z Katedry Rachunkowości.

Oboje - oprócz wielu upominków - w nagrodę od Stowarzyszenia Księgowych z Gdańska otrzymali kursy księgowe II stopnia do wyboru: specjalisty ds. rachunkowości lub kadr i płac, których koszt wynosi ok. 5000 zł.

 

Ogromnie się cieszymy i SERDECZNIE GRATULUJEMY wygranej.

 

W konkursie reprezentowały nas również Wiktoria Dołęga z kl. 4E oraz Martyna Grzymkowska z kl. 4B.

Opiekunami przedsięwzięcia były: Pani Profesor Bogusława Gliwińska i Pani Wicedyrektor Izabela Niewiadomska

 

 

Turniej GFKM MASTERS

 

 

Z radością informujemy, że nasza drużyna, w składzie:

 • Szwab Wiktoria (4A)
 • Kardzis Tymoteusz (4A)
 • Puk Maciej (4A)
 • Łobaczewski Hubert (4A)

pod opieką Pani Profesor Izabeli Malińskiej zakwalifikowała się do kolejnego – finałowego – etapu turnieju organizowanego przez GFKM Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów

Do finału, który odbędzie się 5-7 grudnia 2022 r. w Gdańsku, zakwalifikowało się 6 zespołów z 36 biorących udział. Nasi finaliści będą walczyć o tytuł „GFKM Masters".

 

Trzymamy kciuki za naszą drużynę!

 

Junior Biznes

 

Cztery drużyny z Ekonomika, które wzięły udział w Gdyńskim Konkursie Junior Biznes, organizowanym przez Gdyńskie Centrum Wspierania przedsiębiorczości, zakwalifikowały się do drugiego etapu.

 

Znalazło się w nim tylko 8 drużyn ze szkół średnich (w tym 4 nasze):

 

"Zielona kawa" - Kamila Kaiser 4a, Yelizaveta Aleksandrova 4a, Kateryna Stebletsova 4a, Róża Dobrysiak 4a, Filip Petke 4b, Dominik Kowalewski 4b

 

"STEP CLEAN" - Kamila Kucharska 4d, Wiktoria Łuńska 4d, Rafał Górka 4a

 

"Przerabianie odpadów z plastiku na przydatne przedmioty w edukacji" - Damian Witkowski 3a, Daniel Williams 3a, Jakub Wołk-Karaczewski 3a

 

"EKOogrody w gdyńskich szkołach" - Zofia Chmielewska 3c, Igor Rogal 3c, Agata Przytuła 3c, Bartosz Koleśnik 3c, Jakub Janczewski 3c

 

Jolanta Wdowiak

 

Wojewódzki Konkurs Rachunkowości

 

Nasi uczniowie LAUREATAMI Wojewódzkiego Konkursu Rachunkowości

 

20 maja 2022 r.  członkowie Klubu Młodego Księgowego i jednocześnie reprezentanci naszej szkoły w składzie: Wiktoria Ostrowicka, Martyna Kawczyńska, Wiktoria Dołęga i Natan Richert z kl. 3E oraz Martyna Grzymkowska i Julia Bieszke z kl. 3B wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Rachunkowości zorganizowanym przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie.

 

Wszyscy zaprezentowali się świetnie, natomiast laureatami zostali:

Wiktoria Dołęga, Wiktoria Ostrowicka i Natan Richert

 

GRATULUJEMY!!!

 

Opiekunami uczniów były Panie: Bogumiła Gliwińska i Izabela Niewiadomska.

 

 

Ogólnopolski sukces szkolnej drużyny Ambasadorów Złotych Szkół NBP

Z radością i dumą obwieszczamy, że NASZA SZKOŁA zdobyła tytuł Złota Szkoła NBP i została LAURETEM (2 miejsce) w kategorii debata szkolna.
 

 

28.04.2022 r. odbyła się uroczysta gala ogólnopolskiego konkursu "Złote Szkoły NBP". Tegoroczny temat konkursu "Bezpieczni w finansach osobistych" realizowany był w trzech zadaniach: Lekcja z ekonomią, Warsztat uczniowski i Debata szkolna.

W projekcie wzięło udział 115 tysięcy uczestników i 645 nauczycieli, prawie 400 szkół z całej Polski. Jesteśmy w gronie 19 nagrodzonych szkół ponadpodstawowych z całej Polski. To ogromny wspólny sukces, na który zapracowali:
 

Ambasadorzy uczniowie:

 • Katarzyna Mrzygłocka kl. 2B
 • Wanda Burblis kl. 2B
 • Klaudia Moszczyńska kl. 2B
 • Nikola Teodorczak kl. 2B
 • Karolina Bergman kl. 3A
 • Wiktoria Szwab kl. 3A
 • Kamila Kaiser kl. 3A
 • Tymoteusz Kardzis kl. 3A
 • Dominik Silabetzschki kl. 3A
 • Hubert Łobaczewski kl. 3A

Ambasadorzy nauczyciele:

 • Pani Monika Tesmer
 • Pani Małgorzata Schröder
 • Pani Jolanta Wdowiak
 • Pani Izabela Niewiadomska (szkolny koordynator programu)

 

Gościnnie wsparły drużynę: Laura Izydorczyk kl. 3B oraz Małgorzata Kołodziej kl. 4B

 

Szkolny koordynator programu Złote Szkoły NBP - Izabela Niewiadomska

 

3 miejsce w Zawodach Strzeleckich

 

Szymon Hołomej z klasy I c podczas ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich zajął trzecie miejsce w strzelaniu z broni pneumatycznej. To jego nowa pasja - wcześniej trenował judo i sprinty - jest niezwykle wszechstronnym sportowcem.

 

   

 

Gratulujemy i czekamy na kolejne medale!

Olga Jakusz

 

Sukces szachowy ucznia naszej szkoły

 

Symultana z Arcymistrzynią Agnieszką Brustman

 

12 września 2021 r. Robert Uniwersał, uczeń klasy II A Zespołu Szkół Administracyjno- Ekonomicznych w Gdyni, brał udział w grze symultanicznej z arcymistrzynią i wielokrotną mistrzynią Polski panią Agnieszką Brustman w Gdyńskim Centrum Filmowym. Arcymistrzyni rozegrała symultanę z dziesięcioma wybranymi osobami. Większość zawodników uległa arcymistrzyni. Jako jedyny remis uzyskał Robert Uniwersał.

Pani Agnieszka Brustman reprezentowała Polskę w 9 Olimpiadach szachowych, grając jako liderka z najlepszymi na świecie przez prawie 20 lat. Czterokrotnie otrzymała medale „Za wybitne osiągnięcia sportowe”. W Gruzji w roku 1988 roku awansowała do turnieju, w którym była jedyną zawodniczką spoza ZSRR. W obu turniejach zajęła dwukrotnie VI miejsce, co wówczas odpowiadało siódmej pozycji na świecie. W obu walczyła z najlepszymi siedmioma szachistkami świata w tym z Gruzinkami, o których opowiada film „CHWAŁA KRÓLOWEJ” (historia czterech legendarnych szachistek z Gruzji, które podczas zimnej wojny zrewolucjonizowały szachy kobiet na całym świecie i stały się radzieckimi ikonami emancypacji kobiet).

Pani Agnieszka Brustman ma w swoim dorobku również krótki epizod filmowy – w roku 1988 zagrała symultanistkę w „Dekalogu I” Krzysztofa Kieślowskiego.

 

Gratulujemy Robertowi remisu z arcymistrzynią i życzymy dalszych sukcesów szachowych!

 

Joanna Kujawska

 

Jesteśmy ZŁOTĄ SZKOŁĄ NBP

 

21 czerwca 2021 r. odbyła się gala online, podczas której ogłoszono laureatów I edycji ogólnopolskiego programu Złote Szkoły NBP, w którym wzięło udział prawie 400 szkół z całej Polski.

 

Nasza szkoła uzyskała zaszczytny tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY NBP!

 

 

Na ten tytuł dla naszej szkoły ciężko zapracowała Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej w składzie: nauczyciele - Izabela Niewiadomska, Jolanta Wdowiak, Aleksandra Rosicka oraz uczniowie - z kl. 2E Martyna Kawczyńska, Joasia Dutkowska, Wiktoria Ostrowicka, Nikodem Stosik, z kl. 2F Dominika Konkol, z kl. 2B Sara Kurkowska, Natalia Lidzbarska, Simona Łuczak, z kl. 3B Zuzanna Szmuda, Małgosia Kołodziej, Daniel Zmitrowicz oraz Michał Szymoniak.

 

WIELKIE BRAWA!

 

Izabela Niewiadomska

- szkolny koordynator programu Złote Szkoły NBP

 

 

Olimpiada ZUS - podsumowanie

 

Drużyna uczniów - Wiktoria Dołęga (2E), Elwira Safader (3A) i Kateryna Nikitina (3B) w dniu 21.05.2021 roku uczestniczyła w spotkaniu z Dyrekcją ZUS z Gdyni i Gdańska podsumowującym tegoroczną edycję Olimpiady 2020/21 „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” w trakcie którego wręczono pamiątkowe dyplomy i prezenty za udział.

 

W trakcie spotkania online, prof. Gertruda Uścińska - Prezes ZUS, pogratulowała znakomitego przygotowania uczestnikom tej Olimpiady.

 

Znakomite przygotowanie i doskonała praca zespołowa pozwoliła uzyskać naszym uczniom bardzo dobre wyniki i wiedzę przydatną w przyszłym życiu zawodowym i osobistym.

 

 

Gratulujemy!

 

Maria Małkowska

 

Wyniki II etapu Olimpiady ZUS

 

Wiktoria Dołęga (2E), Kateryna Nikitina (3B) i Elwira Safader (3A) reprezentowały, jako zespół naszą szkołę w II etapie Olimpiady ZUS. Zdobyły bardzo wysoką pozycję prezentując wysoki poziom wiedzy.

 

Gratuluję dziewczynom

i zapraszam do udziału  innych uczniów w kolejnym roku.

 

Maria Małkowska

 

Finał Konkursu dla Techników

 

 

12 marca 2021 r. odbył się finał KONKURSU ZNAJOMOŚCI JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla TECHNIKÓW.

 

Wyniki najlepszych z całej Gdyni:

1 miejsce - Jakub Borowski - ZSHG

2 miejsce - Przemysław Tomaszewski - ZSChiE

3 miejsce - Róża Dobrysiak - ZSAE

 

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu! Róża jest dopiero w drugiej klasie, za rok celujemy wyżej!!!

 

Anna Kulińska

 

 

Wyniki Konkursu Bibliotecznego o Żołnierzach Wyklętych

 

Laureatami Bibliotecznego Konkursu na pracę plastyczną z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych zostali:

 

Miejsce I: Daria Bilobrova klasa II C

 

Miejsce II: Martyna Klebba klasa II B

 

Miejsce III: Karolina Bergman klasa II A

 

Wyróżnienia:

 

Marta Bazaczek klasa II C

Dominika Konkol klasa II F

Karol Smoliński klasa II D

Agnieszka Szymańska klasa IV C

 

Wszystkim uczestnikom serdeczne podziękowania za udział w konkursie.

 

Niechaj historia Naszych Bohaterów pozostanie z Nami. 

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

 

Kinga Kosińska - Pawlędzio

 

Wyniki etapu szkolnego KONKURSU ZNAJOMOŚCI JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla TECHNIKÓW

 

26 lutego 2021 r. odbył się szkolny etap KONKURSU ZNAJOMOŚCI JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla TECHNIKÓW.

 

 

Udział wzięło 42 uczniów naszej, wyniki pierwszej dziesiątki:

1 - Liza Aleksandrova (2A) - 49

2 - Adrian Koy (1A) - 47

3 - Anna Wasiluk (2E) - 46

3 - Natan Richert (2E) - 46

3 - Róża Dobrysiak (2A) - 46

3 - Wiktor Szymański (2F) - 46

7 - Piotr Drygała (2F) - 44

7 - Damian Witkowski (1A) - 44

9 - Daniel Williams (1A) - 43

10 - Oliwia Stankiewicz (2F) - 41

 

Do etapu międzyszkolnego (12 marca) przechodzi pierwsze 6 osób ze szkoły.

 

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

 

Anna Kulińska

 

Wyniki szkolnego konkursu - bajka w języku niemieckim

 

W konkursie na napisanie bajki w języku niemieckim Marchen in Deutsch

 

I miejsce za najciekawszą pracę uzyskał Bartek Żugaj z klasy 2 B

 

Gratuluję

 

Małgorzata Dejnas vel Denek

 

Konkurs - Wiem na bank – Indeks na WZiE

Do 2 etapu konkursu ogólnopolskiego, którzy uzyskali najwyższy wynik w teście z wiedzy o ekonomii, przedsiębiorczości i bankowości zakwalifikował się uczeń naszej szkoły Kacper Malinowski z klasy 4A.

 

Gratulujemy sukcesu.

 

Bardzo dziękuję również pozostałym uczestnikom z klas 2 i 3 TE.

 

Aleksandra Rosicka

 

Wyniki międzyszkolnego konkursu z języka niemieckiego

 

W międzyszkolnym konkursie z języka niemieckiego uczestniczyło 25 osób ze wszystkich techników.

 

Laureaci konkursu:

 1. Rafał Lewandowski - ZSAE
 2. Mikołaj Kunza - ZSEiT
 3. Kinga Kołecka - ZSAE

 

Gratuluję uczniom naszej szkoły. Brawo!!!

 

Małgorzata Dejnas vel Denek

 

Laureaci wojewódzkiego konkursu na recenzję książki

 

 

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Amelia Żółtowska z kl. II C i Michał Szymoniak z kl. III B zostali laureatami wojewódzkiego konkursu na recenzję książki niemieckojęzycznego autora - „Die Handlung spielt…”.

 

Amelia zrecenzowała książkę M. Zusaka "Złodziejka książek", a Michał książkę P. Wohllebena "Sekretne życie drzew".

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Daria Sutowicz

 

Wyniki konkursu plastycznego

 

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO 

dla uczniów ZSAE

z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

 

Wszystkie informacje znajdziecie w poniższej interaktywnej prezentacji

 

 

Olga Jakusz

 

Wyniki etapu szkolnego Olimpiady Statystycznej

 

 

Do etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej 2020 zakwalifikowali się następujący uczniowie:

 

Kacper Malinowski z klasy 4A, Kornelia Pałasz z klasy 3B oraz Aleksandra Hańć z klasy 4B.

 

Laureatom etapu szkolnego gratulujemy i trzymamy kciuki na zawodach rejonowych, które odbędą się 5 grudnia 2020.

 

Aleksandra Rosicka

 

Wyniki konkursu - Eko przez cały dzień

 

Z radością informujemy, że zajęliśmy I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Eko przez cały dzień" zorganizowanym przez Goethe-Institut. Autorką zwycięskiego filmu jest Małgorzata Kołodziej z kl. II B.

 

Serdeczne gratulacje!

 

Opiekun: Daria Sutowicz

 

 

Wyniki konkursu Turbolandeskunde

Dnia 06.03.2020 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Małgorzata Kołodziej i Maksymilian Stysiek z kl. II B
oraz Agnieszka Szymańska z kl. III C

wzięła udział w wojewódzkim etapie ogólnopolskiego konkursu "TURBOLANDESKUNDE - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego" .

Kilkadziesiąt szkół z województwa pomorskiego odpowiadało na pytania dot. Szwajcarii w trzech turach. My zajęliśmy w swojej turze II miejsce.

 

Daria Sutowicz

 
 

Wyniki konkursu - Eko przez cały dzień

 

Z radością informujemy, że zajęliśmy I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Eko przez cały dzień" zorganizowanym przez Goethe-Institut. Autorką zwycięskiego filmu jest Małgorzata Kołodziej z kl. II B.

 

Serdeczne gratulacje!

 

Opiekun: Daria Sutowicz

 

 

Wielki sukces naszych uczennic!

W dniu 5 grudnia reprezentacja szkoły w składzie:

Kisielewska Kamila, Cegłowska Karolina, Rosenkranz Anna i Nagel Monika

(wszystkie z klasy 4B) pod opieką Pani Izabeli Niewiadomskiej wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Zakresu Rachunkowości na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W pierwszym etapie wzięło udział prawie 100 osób ze szkół całej Polski, do drugiego etapu - finału zakwalifikowało się 17 najlepszych uczniów w tym dwie nasze dziewczyny -

Rosenkranz Anna i KISIELEWSKA KAMILA,

która ostatecznie została LAUREATKĄ tegoż konkursu (2 miejsce) i wygrała indeks na dowolny kierunek ekonomiczny WNEiZ UMK w Toruniu z maksymalną liczbą punktów.

 

Ogromne GRATULACJE dla Kamili, oraz nauczycieli uczących przedmiotów ekonomicznych.

 

Iza Niewiadomska

 

Zaczytane Pomorze - finał konkursu

6 listopada w X LO odbyła się uroczystość wręczania nagród w II Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Zaczytane Pomorze". Wiktoria Kurgan z kl. 2c zajęła 2 miejsce, a Aleksandra Gizler i Jan Marczyński z kl. 4c otrzymali wyróżnienie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom

 

M. Smolińska

Międzyszkolny Konkurs Polska i Polacy w kulturze

W piątek 8.11.2019 r. w naszej szkole odbył się finał konkursu Polska i Polacy w kulturze, do którego zostali zaproszeni uczniowie szkół technikalnych Gdyni.

 

Sześć drużyn zmagało się z pytaniami w czterech kategoriach: geografia, historia, kultura i literatura. Nie było lekko, bo zadania były trudne. Atmosfera stawała się coraz gorętsza, ponieważ można było zdobyć dodatkowe punkty za zaśpiewanie fragmentu pieśni. Okazało się, że niektórzy dysponują wspaniałymi głosami, znajomością tekstu i przede wszystkim dużą odwagą – śpiewali a capella powiększając dorobek punktowy swoich zespołów.

 

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych zajmując I miejsce, ale zaraz po nich uplasowała się nasza drużyna – gratulacje za wiedzę i godne reprezentowanie naszej szkoły!

Olga Jakusz

TENIS STOŁOWY DZIEWCZĄT

KOLEJNE CENNE PUNKTY DO MIĘDZYSZKOLNEJ KLASYFIKACJI SPORTOWEJ

 

Dnia 07.11.2019 r. nasza żeńska reprezentacja rywalizowała w międzyszkolnych zawodach w tenisie stołowym. Nasza drużyna składała się z uczennic klasy 1D – Wiktoria Łuńska oraz Wiktoria Sikorska. Dziewczyny dzielnie walcząc uzyskały 5 miejsce w Gdyni, co po raz kolejny w tym roku pozwoliło nam wygrać rywalizację wśród wszystkich szkół technikalnych, biorących udział w zawodach.

 

SERDECZNE GRATULACJE!

Trener – Tobiasz Budzich

KOSZYKÓWKA 3x3 – KOLEJNE PODIUM NASZEJ REPREZENTACJI!!!

Dnia 08.11.2019 r. odbyły sie zawody w "streetballowej" odmianie koszykówki czyli rywalizacja 3x3. Tę nowoczesną dyscyplinę rozegrano pierwszy raz w Gdyni, a naszą żeńską reprezentację stworzyły: Wiktoria Łuńska, Wiktoria Sikorska, Michalina Błaziak oraz rezerwowa - Zuzanna Wojciechowska. Dziewczyny po zwycięstwach między innymi z takimi koszykarskimi potęgami jak I ALO czy II LO ostatecznie wywalczyły miejsce na podium, zajmując 3 miejsce w powiecie!

Równocześnie odbywały się zawody chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Witkowski, Rafał Górka i Szymon Argalski. Mimo wielkiej rywalizacji nasza drużyna zdołała zająć 6 miejsce w Gdyni.

 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY

I LICZYMY NA KOLEJNE SUKCESY!

Trener – Tobiasz Budzich

Nasza drużyna szachowa

W czwartek 17.10.2019 r. wzięliśmy udział w kolejnych zawodach organizowanych przez Gdyńskie Centrum Sportu. W drużynowych rozgrywkach w szachy nasza drużyna złożona z reprezentantów klas pierwszych uzyskała bardzo dobry wynik plasując się na 5 miejscu w Gdyni. Ważny fakt jest taki, że byliśmy jedyną szkołą technikalną, która wzięła udział w zawodach, wyprzedzając kilka szkół licealnych.

Oto skład naszej tegorocznej drużyny:

Ewa Jank 1F,

Hubert Łobaczewski 1A,

Michał Suchowicz 1A,

Dominik Silabetzschki 1A.

Opiekun - Tobiasz Budzich

WICEMISTRZOSTWO GDYNI W BADMINTONIE MĘŻCZYZN

W połowie października 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Gdyni w badmintonieNasza męska drużyna to połączenie doświadczenia z młodością, czyli maturzysta - Bartosz Machliński oraz Hubert Łobaszewski i Emilian Nicewicz z klas pierwszych.

To już kolejny rok w którym potwierdziliśmy naszą wysoką dyspozycję w tej dyscyplinie sportu. Po zeszłorocznym trzecim miejscu, w tym roku chłopcy stanęli jeden poziom podium wyżej zdobywając srebrne medale!

Serdeczne gratulacje!

Trener - Tobiasz Budzich

TCHOUKBALL - CZUKBOL - kolejny puchar do kolekcji !!!

 

Dnia 05.06 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Gdyni w Tchoukball'a.

Ta nowa, widowiskowa dyscyplina sportu obfitowała w wiele emocji i niespodziewanych zwrotów akcji.

Nasza drużyna po trzech pięknych zwycięstwach i tylko jednej przegranej zajęła bardzo wysokie II miejsce w Gdyni!

Oto skład naszych bohaterów:

 • Maciej Dopke
 • Bartosz Machliński
 • Konrad Pacyński
 • Kamil Duralewski
 • Mikołaj Drożdż

Gratulujemy!

Trener: Tobiasz Budzich

 

AQUATLON

 

We wtorek 04.06 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sportowych zawodach w aquatlonie.

Naszą szkołę reprezentowali:

 • Magdalena Matlęga
 • Marta Szymborska
 • Hubert Różański
 • Michał Szymoniak

Po przepłynięciu 200 metrów na pływalni, panie czekał bieg o długości 1 km, natomiast panów – 1,5 km.

Nasza reprezentacja dała z siebie maksimum swoich możliwości.

W klasyfikacji indywidualnej najwyższe miejsce zajęła Magdalena Matlęga, która uplasowała się na piątym miejscu.

Wysiłek całej reprezentacji pozwolił nam zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej szkół, w której ostatecznie zajęliśmy także piąte miejsce.

 

Gratulujemy!

Opiekun: Tobiasz Budzich

Rugby Tag

 

Reprezentacja naszej szkoły dnia 21 maja, wzięła udział w Mistrzostwach Szkół w Rugby Tag.

Zawody zorganizowało LO nr V na Oksywiu.

Nasza drużyna, w skład której weszli:

 • Dominik Mohyła
 • Denis Tkachenko
 • Kacper Chrzanowski
 • Michał Błaszczyk
 • Hubert Małkowski
 • Bartek Machliński

rozgromiła przeciwników we wszystkich meczach i zdobyła tytuł Mistrza Gdyni w Rugby Tag 2019.

 

opiekun Hanna Bogusz

Etap diecezjalny XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

 

25 kwietnia 2019 roku mszą świętą w Kaplicy Mariackiej Archikatedry Oliwskiej rozpoczął się diecezjalny etap XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Następnie w auli św. Jana Pawła II w Gdańsku Oliwie odbył się etap pisemny i ustny konkursu.

 

Naszą szkołę w etapie diecezjalnym reprezentowali:

 • Sabina Uzdrowska – kl. IV a
 • Krzysztof Mercado – kl. IV a
 • Karolina Cegłowska – kl. III b
 • Maciej Kopyto – kl. III b
 • Daniel Zmitrowicz – kl. I b

 

Organizatorzy, stowarzyszenie "Civitas Christiana", podkreślali wysoki poziom wymagań, jakie postawiły przed uczestnikami pytania dotyczące treści Księgi Wyjścia oraz Listu do Rzymian. Nasi uczniowie nie zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego, ale najważniejsze jest jednak to, że młodzi czytają Pismo Święte, że każdy z nich spotkał się ze słowem Bożym. Wygrał każdy, kto wziął do ręki Biblię. Bo Słowo Boże przekłada się na życie. Zmienia człowieka i sprawia, że staje się on świadkiem Jezusa, piątą Ewangelią – powiedział ks. kan. Piotr Libiszewski, diecezjalny koordynator wydarzenia. Ksiądz Biskup Wiesław Szlachetka podziękował młodzieży za udział w tym konkursie, zwrócił uwagę, że konkurs obejmował trudne teksty, ale podkreślił, że Pismo Święte fascynuje, poszerza wyobraźnię, sposób rozumienia świata i wlewa w serca ogromną radość i nadzieję.

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie i udział w konkursie!

Ks. Marek Jóskowski

Galeria zdjęć - zobacz tutaj

Relacja prasowa z konkursu - czytaj więcej 

Podziękowanie Księdza Biskupa - czytaj więcej 

Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

 

15 marca br. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w wojewódzkim etapie olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.  Do walki o udział w ogólnopolskim finale przystąpiły Aleksandra Dopke z klasy IVA oraz Aleksandra Wittstock i Oliwia Adamczyk z klasy IV B. Uczennice do olimpiady przygotowała p. Maria Małkowska.

Anna Bradel

Pomorski Konkurs Wiedzy o Podatkach

 

Uczniowie naszej szkoły corocznie uczestniczą w „Pomorskim Konkursie Wiedzy o Podatkach”. W tym roku szkolnym w VIII edycji  uczestniczyło 13 osób.

Do drugiego etapu zakwalifikował się Stanislav Gryshaiev z klasy 2A. Uczestniczył on w rozgrywkach w dniu 14.03.2019 roku, które odbyły się  na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Maria Małkowska

 

W sprincie nie mamy sobie równych!

 

Konrad Pacyński z klasy IID potwierdził swoją dominację w Gdyni, wygrywając złoty medal i tym samym, zdobywajac Mistrzostwo wśród szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki temu, bedzie nas reprezentował na mistrzostwach wojewódzkich. 

Sandra Szweda z klasy IA zdobyła Wicemistrzostwo Gdyni na dystansie 50m.
W zawodach wzięła udział również Elwira Safander z klasy IA.
Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

Hanna Bogusz

Dzień liczby Pi

Podziwu godna liczba Pi
trzy koma jeden cztery jeden.
Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe
pięć dziewięć dwa, ponieważ nigdy się nie kończy.
Nie pozwala się objąć sześć pięć trzy pięć spojrzeniem,
osiem dziewięć obliczeniem,
siedem dziewięć wyobraźnią,
a nawet trzy dwa trzy osiem żartem, czyli porównaniem
cztery sześć do czegokolwiek
dwa sześć cztery trzy na świecie.[…]”.

 

Wisława Szymborska Liczba Pi (fragment)

 

 

Fascynująca, nieskończona i oryginalna na tyle, żeby stać się nawet tematem wierszy – taka właśnie jest liczba Pi. 

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, datę święta - 14 marca - wybrano z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi (data „14 marca” zapisywana jest w Stanach Zjednoczonych jako „3.14”). 

Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy. W naszej szkole uczniowie rywalizowali w Konkursie Matematycznym składającym się z trzech konkurencji:

 • zapamiętywania rozszerzenial liczby Pi - wygrała Maria Dawidziuk z klasy IA, która wyrecytowała aż 120 cyfr,
 • graficznej - najciekawszą pracę przygotowała Dagmara Brzeska z klasy IIB,
 • kulinarnej - mistrzem słodkości została wybrana Marcelina Milczarek z klasy IID.

Był to dzień bardzo słodki, smaczny i wesoły, a dla naszych uczniów ludolfina nie będzie już problemem w obliczeniach matematycznych na maturze!  

Organizator konkursu: Mariola Sierżęga

Gala finałowa IV Pomorskiego Konkursu Pułkownik Kukliński – Zwycięska Misja

 

8 lutego 2019 w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni odbyła się Gala finałowa IV Pomorskiego Konkursu Pułkownik Kukliński – Zwycięska Misja.

 

Honorowy patronat nad projektem objęli m.in. Pomorski Kurator Oświaty dr Monika Kończyk, wiceprezydent Miasta Gdyni Bartosz Bartoszewicz oraz Instytut Pamięci Narodowej.

 

Celem konkursu jest rozpropagowanie wiedzy na temat Ryszarda Kuklińskiego oraz zachęcenie młodzieży do samodzielnych badań i poszukiwań historycznych.

 

Swoje prace przysłało 60 uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Nagrody sfinansowane przez Wydział Edukacji UM Gdyni oraz IPN wręczali: Pani Dyrektor  ZSAE Anna Marlewska, Jolanta Jankowska-Żmich z Kuratorium Oświaty, Elwira Worzała prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział Gdynia, Barbara Kwiatkowska z Gdyńskiego Klubu Seniora w Orłowie.

Galę prowadziła Jolanta Wdowiak, koordynator konkursu, nauczyciel bibliotekarz z ZSAE. 

 

Wśród nagrodzonych byli też uczniowie Orłowskiego Ekonomika w kategorii prezentacja:

 • III miejsce Anna Czerwionka,
 • wyróżnienie: Patrycja Niemtz i Julia Radzewicz, 

a w kategorii album:

 • I miejsce Klaudia Muńska,
 • III Patryk Stenka

 

Gratulujemy!

 

Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

 

Miło nam pinformować, że Komitet Wojewódzki – województwa pomorskiego  powołany do przeprowadzenia Olimpiady o ubezpieczeniach społecznych dla uczniów szkół ponadpodstawowych  "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" w roku szkolnym 2018/2019, dokonał podsumowania I etapu Olimpiady.

Orłowski Ekonomik jest w pierwszej dwudziestce szkół i tym samym zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady.
 

Gratulujemy!

Czytaj więcej o Olimpiadzie "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" edycja 2018/2019

 

Konkurs Recytatorski

 

W ramach realizacji Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego „Gdynia moje, miasto - okno na świat” 30 styczna w CKZiU Nr 1 odbył się Konkurs Recytatorski, w którym wzięła udział uczennica naszej szkoły - Magdalena Kubala z klasy 1c, znana z uczestnictwa w szkolnych przedsięwzięciach teatralnych, a także odtwórczyni jednej z głównych ról w spektaklu „Hejt school musical” wystawianego na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku. Uczennica zaprezentowała liryczny utwór Mieczysława Soroki - Korczyca „Żaglowce” na tle nostalgicznej muzyki. I choć Magda nie znalazła się w ścisłym gronie laureatów, wzbudziła swoim występem uznanie wśród widowni i licznych uczestników konkursowych zmagań.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Srebrna Tarcza PERSPEKTYW 2019 dla Orłowskiego Ekonomika

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w Rankingu Techników Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych zajął 2 miejsce w Gdyni, 11 miejsce w województwie pomorskim i 187 miejsce  w Polsce. To ogromny sukces naszej szkoły! Przysługuje nam tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Ranking Techników 2019 - zobacz ranking

Napisali o nas - czytaj więcej 

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla naszych uczniów

 

Patrycja Niemtz z klasy IIB Technikum Ekonomicznego i Kamila Halmann z klasy IVD Technikum Handlowego to najlepsze uczennice w Zespole Szkół Administracyjno Ekonomicznych w Gdyni, które znalazły się w gronie 211 uczniów wyróżnionych przez premiera i otrzymały Stypendia Prezesa Rady Ministrów.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

Konkurs Junior Biznes

 

W czwartej edycji konkursu JUNIOR BIZNES organizowanej z inicjatywy Prezydenta Miasta Gdyni do drugiego etapu zakwalifikowały się aż trzy drużyny z naszej szkoły. Na uczniów czeka cykl warsztatów, a na zwycięzców dofinansowanie projektu!

Gratulujemy!

Finał akcji Szlachetna Paczka - Lubię ludzi

W miniony weekend, 8-9 grudnia odbył się XVIII finał edycji Szlachetnej Paczki, w której kolejny już raz braliśmy udział.

 

Dzięki hojności nauczycieli, rodziców i uczniów, w trakcie spotkań, zebrań z rodzicami czy Dnia Niemieckiego oraz Kiermaszu Świątecznego, wspólnie zebraliśmy kwotę 1464,43 zł, a wartość całej paczki szacowana jest na około 2 tys. zł.

 

Z uzbieranych środków zakupione zostały następujące artykuły: rama łóżka oraz materac, buty dla Maksymiliana, środki czystości, artykuły higieniczne oraz żywność i poszczególne części garderoby dziecięcej. Ponadto dzięki zaangażowaniu uczniów zebraliśmy dodatkowo żywność, środki czystości oraz nową odzież dla chłopca.

 

Nasza paczka już w sobotę trafiła do rąk rodziny, której potrzeby zaspokoiliśmy w 100 %!

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy swoim gestem przyczynili się do realizacji akcji: nauczycielom, uczniom, ich rodzicom oraz pracownikom administracji i obsługi.

Z najlepszymi życzeniami bożonarodzeniowymi

 

Dorota Hinca-Czura

psycholog szkolny

 

Relacja ze spotkania z rodziną podczas wręczenia paczki - czytaj więcej

Halowe Mistrzostwa Gdyni w Lekkiej Atletyce

 

 

 

 

5 grudnia 2018 roku nasz uczeń Konrad Pacyński z klasy II D wywalczył złoty medal w konkurencji sprinterskiej, biegu na 50 m. 

 

Na zawodach reprezentowali naszą szkołę Maciej Sojka III A, Wasilewski Jakub I C i Wołowski Dominik I C.

 

Opiekun: Jarosław Domrazek
 

Konkurs

 

Z największą przyjemnością informujemy, że nasza szkoła reprezentowana przez Katarzynę Cegłowską z kl. II C oraz Karolinę Cegłowską z kl. III B znalazła się wśród zwycięzców w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Goethe Institut i Wydawnictwo LektorKlett „Erlebnisreise mit Deutsch”.

 

Konkurs polegał na nagraniu filmu promującego naukę języka niemieckiego. Uczennice wykonały pracę pod kierunkiem germanistki Darii Sutowicz.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu - Warum Deutsch?

Kolejny sukces naszych piłkarzy!!!

 

Po zajęciu trzeciego miejsca w rozgrywkach "na trawie", tym razem nasza szkolna reprezentacja z powodzeniem zagrała na miejskich zawodach w futsalu, czyli halowej odmianie piłki nożnej. Po pięknej grze w eliminacjach w których zwyciężyliśmy, uzyskaliśmy awans do finału. Tam grając z najlepszymi szkołami w mieście wywalczyliśmy IV miejsce!

Gratulacje dla naszych reprezentantów!

Trener: Tobiasz Budzich

Uczennice klasy IV D wicemistrzyniami Gdyni w tenisie stołowym

Reprezentantki ZSAE zostały wicemistrzyniami Gdyni w tenisie stołowym na zawodach, które odbyły się w II LO.

Gratulujemy!


opiekun: Jarosław Domrazek 

I miejsce w ogólnopolskim konkursie na esej

 

Patrycja Niemtz, uczennica klasy IIb zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie na esej - "Mediacje jako pomost między konfliktem a porozumieniem".  

Uczennica i szkoła otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zachęcamy do udziału w konkursach literackich!

Ewa Starostka

III miejsce w turnieju piłki nożnej chłopców

Gdyńskie Centrum Sportu zorganizowało turniej o mistrzostwo Gdyni szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej chłopców.

26.10.2018 reprezentacja naszej szkoły wywalczyła 3 miejsce wśród gdyńskich szkół - jest to duży sukces uczniów ZSAE .

 

Gratulacje dla wszystkich piłkarzy!

 

Opiekun - Jarosław Domrazek

III miejsce w Wojewódzkim Konkursie IPN

 

W dniach 17-19 października Ania Czerwionka, Kasia Kukla i Kamil Szymczyk, laureaci 3 miejsca w Konkursie wojewódzkim "Pierwsze dni Niepodległej w mojej miejscowości",  wzięli udział w wygranej przez siebie wycieczce do Poznania i Katowic.

Gratulujemy!

Unihokej dziewcząt

 

Dnia 16.10.2018 odbyły się międzyszkolne zawody w unihokeju dziewcząt. Nasza liczna reprezentacja dzielnie walczyła o jak najlepszy rezultat. Z grupy trzech drużyn do finału awansować mogła tylko jedna. Przyznać trzeba, że nasze dziewczęta bardzo długo stawiały opór faworyzowanej drużynie IX LO. Niestety w ostatnich minutach w dość niefortunnych okolicznościach straciliśmy korzystny wynik przez co zajęliśmy w grupie drugie miejsce. Mimo, że nie dało nam to awansu do finału to chciałbym pochwalić CAŁĄ drużynę, która włożyła w zawody mnóstwo woli walki! Wierzymy, że z taką ambicją jaką pokazały nasze reprezentantki możemy walczyć w niejednych zawodach z innymi szkołami, z którymi wydawać by się mogło, że stoimy na straconej pozycji.

 

Skład reprezentacji: Patrycja Grot (bramkarka), Alicja Rittlewska, Karolina Szutenberg, Marta Wicher, Katarzyna Kukla, Paulina Kreft, Kamila Kisielewska, Karolina Stolc, Anna Rosenkranz, Eliza Muzyka, Marcelina Milczarek, Karolina Kostuch

 

Opiekun: Tobiasz Budzich

Wernisaż wystawy indywidualnej ucznia klasy III C Emila Kiełczyńskiego

8 października w Bibliotece z Pasją odbył się wernisaż wystawy indywidualnej ucznia klasy III C Emila Kiełczyńskiego. Interesująca wystawa jest wynikiem zainteresowań autora Biblią, mitologią i...komiksami. Tytuł "Ilustracje do książek, które może powstaną" jest nawiązaniem do pierwszych prób literackich autora. Gośćmi podczas otwarcia byli między innymi uczniowie z jego klasy. Wystawa będzie czynna do końca października.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

Jesteśmy najlepszym technikum w Gdyni w sportowej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych !!!

 

Z wielką radością pragniemy poinformować o wygraniu klasyfikacji punktowej w roku szkolnym 2017/2018 spośród gdyńskich technikum. Jest to kolejny, znaczący sukces na arenie międzyszkolnej. Nasza wszechstronnie uzdolniona młodzież wywalczyła 163 punkty w punktacji generalnej, co pozwoliło nam zająć najlepsze do tej pory - VI miejsce w Gdyni, zaraz za najlepszymi liceami w mieście. 

Zobacz ranking

 

W tym roku chcemy kontynuować dobrą passę, dlatego zapraszamy młodzież do zgłaszania się na zawody sportowe oraz aktywnego uczestnictwa w lekcjach i zajęciach SKS.

Nauczyciele w-f

 

 

Gdynia Buisness Week 2018

 

Podczas wakacji w naszym mieście odbyła się X edycja programu Gdynia Buisness Week, gdzie reprezentowali nas uczniowie i nauczyciele z Ekonomika.

Gdynia Business Week to sześciodniowy kurs kreatywności i przedsiębiorczości prowadzony przez instruktorów ze Stanów Zjednoczonych, reprezentujących renomowane firmy i instytucje. W trakcie zajęć uczestnicy poznawali tajniki prowadzenia własnej firmy, ćwiczyli umiejętność autoprezentacji i szlifowali język angielski.


Program adresowany jest do uczniów liceów i techników, którzy interesują się przedsiębiorczością i sprawnie posługują się językiem angielskim. 

Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Arkadiusz Kobylański laureatem konkursu Washington Business Week

Wręczenie nagród w konkursie Washington Business Week // fot. Magdalena Czernek

 

Arkadiusz Kobylański znajduje się w trójce laureatów i pojedzie na Buisness Week do Seattle. Kosztowało go to dużo wysiłku, ale ciężka praca jest kluczem do sukcesu.

Gratulujemy!

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na stronie gdynia.pl

 

Konrad Pacyński o włos od podium w województwie !!!

 

15 maja 2018 odbyły się mistrzostwa Gdyni w indywidualnej lekkoatletyce. Po raz kolejny swoje wybitne możliwości pokazał uczeń klasy ID – Konrad Pacyński. Nasz uczeń w sprinterskim biegu na dystansie 100 metrów osiągnął wynik 11,74 s. co pozwoliło mu wygrać całe zawody. Dzięki temu sukcesowi został automatycznie zakwalifikowany do finału wojewódzkiego. Finał ten odbył się w Chojnicach dnia 29 maja, a Konrad zajął tam miejsce tuż za podium.

Opiekun: Hanna Bogusz

 

XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

 

XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”

 

Konkurs składa się z trzech etapów:

 • szkolnego,
 • diecezjalnego,
 • ogólnopolskiego.

 

Zakres merytoryczny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej (2017/2018) obejmuje:

 • Księgę Psalmów
 • List do Galatów
 • List do Filipian

wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem.

 

I etap konkursu –  odbył się 13 marca 2018 roku o godz. 10.40.
W etapie szkolnym udział wzięło 50 uczniów odpowiadając pisemnie na 45 pytań.

Do II etapu zakwalifikowały się uczennice:

 

 • Durak Patrycja - IVb
 • Wrycza Agnieszka - IIIa
 • Hewelt Patrycja - Ib
 • Plichta Aleksandra - Ib

 

Etap diecezjalny konkursu biblijnego odbył się 18 kwietnia 2018 roku w Gdańsku - o godz.11.00.

 

Półfinał składał się z dwóch części:

 

 • część pierwsza to test pisemny zawierający 45 pytań, za które można zdobyć 90 punktów.
 • część  druga dla najlepszych 7 najlepszych osób, które uzyskały więcej niż 45 punktów  z części pierwszej.

 

Do siódemki najlepszych zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły Aleksandra Plichta z klasy Ib.

 

W części drugiej uczniowie odpowiadali pisemnie na 14 pytań zadawanych przez komisję – niestety Oli nie udało się zaliczyć do finałowej trójki.

Trzy najlepsze osoby z tej siódemki wezmą udział w czerwcowym finale w Warszawie.

 

Wszyscy uczestnicy etapu diecezjalnego zostali uhonorowani dyplomami i nagrodą książkową.

 

Dziękuję za udział i serdecznie gratuluję!

Ks. Marek Jóskowski

Fotorelacja z konkursu

Finał Konkursu Znajomości Języka Angielskiego dla Techników

 

Jak co roku w naszej szkole odbył się finał Konkursu Znajomości Języka Angielskiego dla Techników. Konkurs odbył się 13 kwietnia.

W tym roku zwycięstwo przypadło uczniowi  Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych  Radosławowi Wyrzykowskiemu, drugie miejsce zajęła uczennica  z Zespołu Szkół Hotelarsko Gastronomicznych, trzecie medalowe miejsce zajął uczeń naszej szkoły Hubert Małkowski.

 

Gratulujemy wszystkim finalistom, a szczególnie zwycięzcom!

 

Organizatorzy:  Anna Kulińska i Maria Łabińska

 

19.04.2018 - Targi Firm Symulacyjnych

 

Drugi dzień spotkania  – 19 kwietnia – upłynął pod znakiem targów.

Był to dzień dynamiczny i nad wyraz interesujący.

Rozpoczął się od przygotowywania stoisk wystawowych firm biorących udział  w tym przedsięwzięciu.

I wreszcie nastąpiło uroczyste otwarcie Ogólnopolskich Targów Firm Symulacyjnych w Gdyni. 

 

Głos zabrali:

Pani Anna Marlewska – Dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych

Pan Bogusław Baszczak – Dyrektor Centrali Firm Symulacyjnych CENSYM

Pani Joanna Zielińska – Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni

Pan Tomasz Kąkol – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty

Pani Renata Ropela – Dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli

Pani Kinga Dekowska-Samsel – Dyrektor Personalny thyssenkrupp Group Services Gdańsk

Pan Marcin Łyjak – Prezes Biotec Lasers Polska

Pani Magdalena Urban – Przedstawiciel Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

 

Po części oficjalnej rozpoczęła się część konkursowa.

Uczniowie (pracownicy firm symulacyjnych) rywalizowali w dwóch kategoriach:

 • na najlepszą prezentację firmy symulacyjnej
 • na najciekawsze stoisko targowe.

W obu konkursach komisja wyłoniła po trzech zwycięzców.

 

Swoją firmę najlepiej zaprezentowali:

 

 1. Heban z Kostrzyna nad Odrą
 2. Mariposa Cosmetics z Gdyni
 3. Wirtualna Studencka Firma Konsultingowa z Jeleniej Góry.

 

Laureatami konkursu na najciekawsze stoisko zostały firmy:

 

 1. Nexbau z Wolsztyna
 2. Biuro podróży „Na szlaku” z Białegostoku
 3. Smart Studio z Sopotu.

 

Ogólnopolskie Tragi Firm Symulacyjnych cieszyły się dużą popularnością wśród młodzieży, która przybyła z różnych szkół i po brzegi wypełniła korytarz wystawienniczy.

Mamy nadzieję, że  ta nowoczesna i innowacyjna forma, nauczania, jaką jest praca w firmie symulacyjnej, znajdzie zwolenników i naśladowców w wielu placówkach edukacyjnych.

 

Dyrekcja Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych

dziękuje Centrali Firm Symulacyjnych CENSYM,

uczestnikom targów, firmom symulacyjnym z całej Polski

oraz zaproszonym gościom

za zaangażowanie, otwartość i chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Sukces ZSAE na Gali Finałowej konkursu Junior Biznes

 

W piątek, 13 kwietnia 2018 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym odbyła się uroczysta Gala Finałowa trzeciej edycji konkursu Junior Biznes organizowanego z inicjatywy Prezydenta Miasta Gdyni.

Szkołę reprezentowały dwie drużyny z klasy 1B.

 

Celem konkursu jest motywowanie młodzieży do działania na rzecz społeczności lokalnej, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, zapoznanie z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny ekonomii, pobudzanie kreatywności i innowacyjności oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych w praktyce.

 

Decyzją Jury, składającego się z przedstawicieli Urzędu Miasta Gdyni, Fundacji Gospodarczej, Thomson Reuters, Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości Inkubator Starter oraz Gdyńskiego Centrum Filmowego/Gdyńskiej Szkoły Filmowej ZSAE zdobyło III miejsce za projekt „Pomoc dla Ciapkowa- filmiki o psach” zrobiony przez uczniów z klasy 1B:

 

 • Paulinę Kaiser
 • Sarę Bębenek
 • Aleksandrę Koc
 • Bartosza Bisa
 • Kacpra Müller

 

Uczestnikom konkursu gratulujemy!

opiekun Maria Małkowska

Międzyszkolny projekt edukacyjny „Gdynia, moje miasto – okno na świat”

 

11 kwietnia  w CKZiU w Gdyni odbył sie XIII finał międzyszkolnych obchodów 92. urodzin Gdyni.

 

Drużyna z naszej szkoły wygrała grę miejską szkół ponadgimnazjalnych!

 

Skład drużyny ZSAE:

 • Mariusz Albrychowicz 2d
 • Wiktor Bober 2d
 • Paweł Chudzicki 2d
 • Mikołaj Drożdż 2d
 • Jan Marczyński 2 c

 

Gratulacje!

opiekun Monika Smolińska

Finał X edycji konkursu Matematyczne Potyczki Szkół Technikalnych

 

W dniu 12 kwietnia odbył się w naszej szkole finał konkursu Matematyczne Potyczki  Szkół Technikalnych. W konkursie brali udział uczniowie wyłonieni w I etapie, po dwie osoby  w grupie wiekowej klas drugich oraz trzecich.

 

Oto wyniki konkursu:

 

Klasy 2:

 • I miejsce Marcin Roszyk - ZSAE
 • II miejsce Szymon Darznik - CKZiU nr 2
 • III miejsce Dominik Niedźwiecki - CKZiU nr 1
 • IV miejsce Bartosz Nowak - ZSET

 

Klasy 3:

 • I miejsce Piotr Gardocki - ZSCHIE
 • II miejsce Wojciech Wicki - ZSCHIE
 • III miejsce Grzegorz Kozłowski - CKZiU nr 2
 • IV miejsce Patryk Stenka - ZSAE

 

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Miasto Gdynia, nauczyciele podziękowanie za przygotowanie uczniów do konkursu.

 

Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom !!!

Organizator A. Morawiec-Pietrych

IX finał Pomorskiego Konkursu Poetyckiego

 

11 kwietnia odbył się 9 finał Pomorskiego Konkursu Poetyckiego, którego organizatorem jest ZSAE.

Honorowy patronat nad konkursem objęli wiceprezydent Gdyni pan Bartosz Bartoszewicz oraz pomorski kurator oświaty pani Monika Kończyk.

Nagrodą dla finalistów jest kolejny tomik z poezją uczniowską.

W etapie końcowym konkursu wzięło udział 92 uczniów  z 40 szkół województwa pomorskiego.

Wśród finalistów są Jan Marczyński  i Natalia Mroch z ZSAE.

Tomik zilustrowali nasi uczniowie: Marta Ukleja, Sara Brzeska, Julia Królak, Daria Szulc, Wioletta Gładkowska, Karolina Kapica, Paulina Dąbrowska, Emil Kiełczyński, Natalia Mroch, Marcelina Milczarek.

Okładkę zaprojektowała Katarzyna Kukla z ZSAE.

Gratulacje!

Jolanta Wdowiak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Regionalny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

27 marca reprezentacja naszej szkoły w składzie:

 

 • Hubert Małkowski (IID)
 • Grzegorz Moszyk (IIA)
 • Kamil Borawski (ID)

 

zajęła V miejsce w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii.

Nasza szkoła jako jedyna reprezentowała w konkursie Gdynię.

 

Uczestnikom gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

opiekun Anna Kulińska

IV Międzyszkolny Konkurs Turystyczno – Hotelarski

 

W dniu 27 marca 2018 r. odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Turystyczno – Hotelarski, którego tegorocznym gospodarzem i organizatorem był Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi. W konkursie wzięło udział dziewięć szkół, m.in. z Sopotu, Bytowa, Gdyni, Kościerzyny, Wejherowa, w sumie 35 uczestników.

Nasze technikum reprezentowali uczniowie klas trzecich turystycznych: Natalia Gańska i Mateusz Czecholiński oraz Anna Czerwionka i Jennifer Fois.

Rywalizacja polegała na wykazaniu się znajomością ustawy o usługach turystycznych, Kodeksu Postępowania Praktycznego oraz zasad BHP w turystyce.

 

Uczennice z naszej szkoły w konkursie zajęły:

 

 • II miejsce -  Anna Czerwionka
 • III miejsce - Natalia Gańska

 

Serdecznie gratulujemy !!!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu

Opiekun Katarzyna Chilińska

Konkurs wiedzy księgowej dla klas IV pod hasłem „Z miłości do rachunkowości”

 

Dnia 27.03.2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy księgowej dla klas IV pod hasłem „Z miłości do rachunkowości”.

Uczniowie mieli możliwość zmierzyć się ze swoją wiedzą w nieco luźniejszej formule. Brali udział w kalamburach, krzyżówkach , teleturnieju „Milionerzy” oraz innych quizach o tematyce księgowej. Nie zabrakło również kabaretu. Rywalizacja pomiędzy zespołami była bardzo zacięta i wyrównana.

 

Ostatecznie zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy IV B:

 

 • Dominika Bojar
 • Julia Grzybowska
 • Filip Błoński

 

Serdecznie gratujemy!!!

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę oraz życzymy powodzenia na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Bogumiła Gliwińska i Jolanta Łojewska

 

Gdyńskie Dyktando dla Techników

 

20 marca już po raz VII byliśmy organizatorami Gdyńskiego Dyktanda dla Techników pod patronatem Pana Prezydenta, Bartosza Bartoszewicza.
W naszej szkole w eliminacjach wzięło odział 28 osób!

Z satysfakcją odnotowujemy ten fakt, ciesząc się, że w czasach SMS-ów, emotikonów, akronimów, zapożyczeń są wśród młodych ludzi tacy, dla których ortografia języka polskiego jest ważna i warto ją znać, bo jesteśmy Polakami.
 

Właściwie wszyscy uczestnicy zasługują na wyróżnienie, ale szczególne gratulacje składamy:

 

 • Mikołajowi Gościńskiemu z CKZiU - I miejsce
 • Darii Drażbie z ZSAE -  II miejsce.

Ewa Starostka

Konkurs z rachunkowości

 

Dnia 15.03.2018 roku w  Wejherowie  odbył się konkurs z rachunkowości pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

 

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:

 

 • Patrycja Durak z klasy IV B,
 • Angelika Hebel z klasy IV B,
 • Wiktoria Rompa z klasy IV B.

 

W konkursie indywidualnym Angelika Hebel zdobyła 2 miejsce.

W konkursie drużynowym nasza drużyna zajęła także 2 miejsce.

 

Uczestnikom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun B. Gliwińska

XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

 

Konkurs składa się z trzech etapów:

 • szkolnego,
 • diecezjalnego
 • ogólnopolskiego.

Przebiego każdego z etapów szczegółowo określa Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

 

13 marca 2018 roku o godz. 10.40 w naszej szkole 50 uczniów wzieło udział w I etapie biblijnego konkursu odpowiadając pisemnie na 45 pytań.

 

Do II etapu diezezjalnego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

 1. Durak Patrycja – IV b
 2. Wrycza Agnieszka – III a
 3. Hewelt Agnieszka – I b
 4. Stachowska Agata – IV c
 5. Plichta Aleksandra – I b

 

ZAKRES MERYTORYCZNY XXII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ (2017/18) OBEJMUJE:


Ksiągę Psalmów, List do Galatów i List do Filipian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem.

Tekstem źródłowym Konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja Świętego Pawła, 2011).

 

Diecezjalny etap konkursu odbędzie się w Gdańsku 18 kwietnia 2018 r.


Zwycięzcom I etapu gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych!

Ks. Marek Jóskowski

Sukces Konrada Pacyńskiego

 

Najszybszy wśród gdyńskich sprinterów uczeń naszej szkoły Konrad Pacyński z klasy ID.
Jesteśmy dumni i gratulujemy!

Finał projektu Młodzi Gdynianie Żołnierzom Wyklętym

 

28 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Młodzi Gdynianie Żołnierzom Wyklętym.

 

Uczniowie ZSAE zdobyli szereg nagród:

 

Monika Piotrzkowska klasa II D – II miejsce w kategorii grafika komputerowa

Patryk Stenka klasa III B – III miejsce w kategorii album

Klaudia Muńska kl. III B – II miejsce w kategorii album

Klaudia Milewska kl. II C – I miejsce w kategorii praca plastyczna

Kamil Szymczyk kl. II B – I miejsce w kategorii prezentacja multimedialna

 

Ponadto nagrody specjalne ufundowane przez pana posła Janusza Śniadka otrzymali Kamil Szymczyk oraz Monika Piotrzkowska.

Jolanta Wdowiak

 

Konkurs Latina Semper Viva

 

13 lutego 2018 r. w naszej szkole już  trzeci raz odbył się konkurs z języka łacińskiego.

 

I miejsce zajęła Milena Szyszkowska z kl. 1b
II miejsce zajął Maciej Kopyto z kl. 2b
III miejsce zajął Bartosz Bisa z kl. 1b

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

M. Węsławska, M. Smolińska, Ks. A. Klajnys, T. Burczyk

I miejsce w Mistrzostwach Gdyni w tenisie stołowym

 

Sukces drużynowy dziewcząt  ZSAE!

 

Nasze zawodniczki:

 

 • Weronika Richert,
 • Kamila Halmann
 • Natalia Dworakowska

 

wywalczyły I miejsce w Mistrzostwach Gdyni w tenisie stołowym.

Gratulujemy!

opiekun – Jarosław Domrazek

Mistrzostwa Gdyni w siłowaniu na rękę

 

W dniu 19.12.2017 na zawodach naszą szkolę reprezentowali:

1. Kacper Strychacki III D
2. Kamila Kisielewska II B
3. Paulina Kreft II B
 

Kacper spisał się bardzo dobrze – dotarł do ćwierćfinału z dużo cięższymi przeciwnikami – 70 kg

Dziewczyny miały chęci, ale się nie udało .

J. Domrazek

gdynia

Mistrzostwa Gdyni w tenisie stołowym

 

Drużyna ZSAE brała udział w mistrzostwach Gdyni w tenisie stołowym , które odbywały się w CKZiU w Gdyni.
Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze wygrywając z VI LO 2:1 i IV LO 2:1, minimalnie przegrali z CKZ i U 1:2 oraz bardzo silną drużyną II LO 1:2

Nasza drużyna to :
 

 • Bogusz Rachwalski IV B
 • Alan Pierszynski IIC
 • Jakub Załucki I D

 

opiekun – Jarosław Domrazek

Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Rugby

 

Ogółem  w kategorii klas ponadgimnazjalnych wzięło udział 10 zespołów.

Naszą szkołę pod opieką Hanny Bogusz i Tobiasza Budzicha  reprezentowali następujący uczniowie:

 

 • Kacper Chrzanowski,
 • Maciej Jerzak,
 • Michał Błaszczyk,
 • Maciej Dopke,
 • Norbert Kolarz,
 • Mariusz Albrychowicz,
 • Paweł Chudzicki,
 • Paweł Dzwonkowski,
 • Hubert Małkowski. 

 

Nasi zawodnicy przegrali dwa pierwsze mecze z najsilniejszymi drużynami z CKZiU1 oraz CKZiU2, w których grali zawodnicy trenujący w klubach. Przegrana  była minimalna.

Następnie w meczu o piąte miejsce w Mistrzostwach wygraliśmy z reprezentacją VLO.

Nowa dyscyplina, która wchodzi do szkół, wymaga od zawodników dużej sprawności,realizowania założonej taktyki, pozwala kształtować takie cechy, jak szybkość, zwinność, spryt i wytrzymałość.

 

Gratulujemy naszym chłopakom woli walki, odwagi i determinacji.

 

Dziękujemy Kacprowi za wsparcie merytoryczne. 

 

Za rok powalczymy o więcej!!!

 

H. Bogusz

 

Konkurs

 

Dnia 15.11.2017 uczniowie naszej szkoły z klasy 1B wzięli udział w konkursie z języka niemieckiego Deutsch ist mein Konzept organizowanym przez Centrum Herdera przy współpracy z Instytutem Goethe.

W konkursie wzięło udział 70 prac  z całego województwa.

Do finału przeszło 7 prac, w tym prace naszych uczniów.

 

Wyróżnienie otrzymały:

 

 • A. Hewelt, 
 • P. Niemtz,
 • D. Drażba.

 

Gratulujemy!             

M. Dejnas

Wojewódzki konkurs z rachunkowości

 

Dnia 29 listopada 2017 r.  w Sopockiej Szkole Wyższej  odbył się wojewódzki konkurs z rachunkowości.

 

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy IV B:

 

 • Dominika Bojar,
 • Patrycja Durak,
 • Angelika Hebel 
 • Wiktoria Rompa.

 

Dziękujemy za udział, życzymy sukcesów!

Bogumiła Gliwińska

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

 

27 listopada odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów  na rok szkolny 2017/2018.

Z naszej szkoły to zaszczytne wyróżnienie otrzymały:

 

 • Angelika Hebel z IVB
 • Malwina Hirsz IIID.

 

GRATULACJE!

Unihokej

 

W ostatnim czasie międzyszkolną rywalizację zdominowały rozgrywki w unihokeja. Zawody w tej bardzo widowiskowej grze zespołowej, odbyły się po raz pierwszy. Naszą szkołę reprezentowała zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców. Dziewczęta trafiły do mocnej grupy z I ALO oraz LO IX i mimo, że walczyły z całych sił nie zdołały wyjść z grupy. Chłopcy natomiast po dwóch zwycięstwach i jednej przegranej awansowali do finału rozgrywek zajmując w ostateczności VI miejsce.

 

Skład dziewcząt: K. Kostuch, K. Szutenberg, P. Grot, K. Stolc, E. Muzyka, P. Szulc, A. Rittlewska, D. Szulc, D. Łakota, A. Rosenkranz, M. Wicher

 

Skład chłopców: P. Podsiedzik, B. Machliński, A. Szermelek, M. Dopke, F. Neubauer, M. Czecholiński, M. Skonieczek, M. Jerzak, K. Strychacki.

 

Nauczyciele WF T. Budzich, H. Bogusz

Wielki sukces KONRADA PACYŃSKIEGO!!!

 

Dnia 22.11.2017 odbył się pierwszy w tym roku rzut ligi lekkoatletycznej.

 

Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów:

 

 • Patrycja Grot (pchnięcie kulą),
 • Kamil Berniak (bieg 1000 m),
 • Paweł Dzwonkowski (bieg 1000 m),
 • Łukasz Tomiński (bieg 1000 m),
 • Konrad Pacyński (bieg 50 m).

 

Największy sukces odniósł Konrad Pacyński, który awansował do finału z drugim czasem z eliminacji. W finale już nie miał sobie równych i po fantastycznym finiszu wbiegł na metę jako pierwszy!!!

 

Serdeczne gratulacje!!!

nauczyciel WF Tobiasz Budzich

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny

I miejsce

 

Tematem konkursu była kompozycja wielobarwna inspirowana jesienią.

 

W konkursie brane były pod uwagę miedzy innymi następujące kryteria:

 

 • ciekawy pomysł,
 • fotografia w ruchu,
 • jesień w obiektywie
 • uczeń lub uczniowie w obiektywie

 

Prace na konkurs przygotowali uczniowie technika organizacji reklamy

Nasi uczniowie osiągnęli duży sukces zajęli:

 

 • I miejsce – Weronika Rumińska kl. III C
 • II miejsce – Emil Kiełczyński  kl. II C
 • III miejsce – Róża Pająk kl. III C
 • IV miejsce – Jan Marczyński kl. II C

 

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

 

Zapraszamy do obejrzenia zwycięskich prac.

Zofia Falgowska

Mistrzostwa Gdyni w biegach przełajowych 2017

 

W dniach 6 - 9 października 2017r. w Parku Kolibki odbyły się Mistrzostwa Gdyni w Drużynowych i Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Braliśmy udział w obydwu biegach. Bardzo dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy dzielnie walczyli mimo bardzo niesprzyjajacych warunków i bardzo dużej konkurencji.

Reprezentacja dziewczyn:

 • Sara Brzeska 3B,
 • Jennifer Fois 3D,
 • Cimek Joanna 3A,
 • Weronika Martyka 1A,
 • Daria Drażba 1B,
 • Marta Wicher 1C,
 • Julia Grzybowska 4B,
 • Julia Witoszyńska 4A,
 • Diana Łakota 1A,
 • Aleksandra Koc 1B,
 • Aleksandra Wittstock 3B

 

Dziewczyny zajęły VI m-ce w Gdyni

 

Reprezentacja chłopców:

 • Kamil Berniak 3D,
 • Łukasz Tomiński 1B,
 • Paweł Chudzicki 2D,
 • Paweł Dzwonkowski 2D,
 • Aleksander Bartnicki 1C,
 • Jakub Truszkowski 2D,
 • Igor Pałubicki 2A,
 • Kamil Kosecki 1A,
 • Mateusz Czecholiński 3C,
 • Kacper Strychacki 3D.

 

Chłopcy zajęli IX m-ce w Gdyni

 

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zdobyte punkty dla szkoły wszystkim uczestnikom!

Nauczyciele W-F

Meeting lekkoatletyczny

 

4 października 2017r. odbył się Miting Lekkoatletyczny w I Akademickim Liceum z udziałem gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych.
Uczniowie rywalizowali w konkurencjach biegowych i technicznych – skoku w dal i pchnięciu kulą.

Oto medaliści z naszej szkoły:

 

 • Konrad Pacyński z klasy 1D (I miejsce w biegu na 60 m),
 • Patrycja Grot z klasy 3B (II miejsce w pchnięciu kulą)
 • Daria Drażba z klasy 1B (III miejsce w skoku w dal).

 

Naszą szkołę reprezentowali ponadto:

 • Weronika Paszkowska z klasy 2D,
 • Kamil Berniak z klasy 3D
 • Paweł Dzwonkowski z klasy 2D

 

opiekun reprezentacji

Tobiasz Budzich

Mistrzostwo Gdyni w badmintonie drużynowym

 

25 września 2017r. w sali gimnastycznej I ALO po raz pierwszy w historii gdyńskiego sportu szkolnego odbył się turniej o Mistrzostwo Gdyni w badmintonie drużynowym. Nasza szkoła reprezentowana była przez Mateusza Czecholińskiego z klasy IIIC i Bartosza Machlińskiego z klasy IIB. Zarówno indywidualne umiejętności jak również doskonała współpraca w grach deblowych pozwoliły naszej drużynie wygrać 3 miejsce !!!

GRATULUJEMY!

Opiekun zespołu Tobiasz Budzich

 

 

© Copyright - Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych 2018
Wykonane przez daniel.darul.pl na podstawie stylu Bootstrap