58 624 84 33         sekretariat@zsae.edu.gdynia.pl

ZSAE Strona główna Historia szkoły Kierunki kształcenia Dyrekcja Grono pedagogiczne Psycholog i pedagog Biblioteka Konkursy Absolwenci O nas w mediach ZFŚS RODO Deklaracja dostępności Polityka prywatności i cookies Przetargi i zamówienia publiczne Kontakt SOS - Anonimowa Skrzynka Zaufania Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni Ucz się, doświadczaj, pracuj Budowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury szkół zawodowych oraz wyposażenie Rekrutacja Technikum Ekonomiczne z Oddziałami Dwujęzycznymi Technik Ekonomista - klasa dwujęzyczna Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe Rok szkolny 2023/2024 Kalendarz roku szkolnego Wychowawcy klas Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Dokumenty szkolne Aktywności uczniów Radio Ekonomik Gazetka Ekonomaniak Klub Młodego Księgowego Firma symulacyjna Mariposa Szkolne miniprzedsiębiorstwo Nauka - Praca - Sukces Klub Ośmiu Wspaniałych Szkolny Klub Sportowy Sukcesy uczniów Prace naszych uczniów Strefa ucznia Plan lekcji Zastępstwa Dzwonki Dziennik elektroniczny Wykaz podręczników Praktyki zawodowe Egzamin zawodowy Matura Zwolnienia z w-f Zdalne nauczanie Procedury - COVID-19 Strefa rodzica Spotkania z rodzicami Informacje dla rodziców Konsultacje nauczycieli Edukacja historyczna Patroni roku Kultywowanie pamięci Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu Programy unijne Erasmus+ 2020 - 2022 Erasmus+ 2018 - 2020 Erasmus+ 2019 - 2022 Erasmus+ 2018 - 2020 Tool Vip24 Erasmus+ 2015 - 2017 Erasmus+ 2014 - 2016 Wymiana młodzieży
polsko - niemieckiej

O nas w mediach

Sukces Kamila

Sukces Naszego ucznia w Konkursie Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii organizowanym na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

 

...Nagrodę główną w konkursie ufundowaną przez JM Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

otrzymał Kamil Stelmaszuk...

 

ZOBACZ: Najlepsi z zarządzania i ekonomii nagrodzeni 

 

Izabela Niewiadomska

 

Echa sukcesu naszych Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej

 

O nas w Ratuszu Miasta Gdyni - czytaj online str. 11

 

Link do artykułu (Ratusz nr 1496 strona 11): Sukces Ekonomika

 

Izabela Niewiadomska

 

Sukces Drużyny Ambasadorów

 

Sukces Naszej szkolnej Drużyny Ambasadorów (Uczniów i Nauczycieli) w Złotych Szkołach NBP został zauważony w mieście.

 

ZOBACZ: Orłowski Ekonomik Złotą Szkołą NBP

 

Izabela Niewiadomska

 

Erasmus + Przedsiębiorczość kluczem do sukcesu

 

Za nami tygodniowy pobyt w Hiszpanii, podczas którego realizowaliśmy projekt Erasmus+ "Przedsiębiorczość kluczem do sukcesu". Uczniowie z krajów takich jak: Hiszpania, Włochy, Niemcy, Bułgaria, Rumunia, Polska brali udział w działaniach projektowych. Przedstawiali prezentacje zgodne z tematyką spotkania, mogli spróbować specjałów innych państw, a także zwiedzać miasta: Alicante, Cartagena, Murcia, Granada. Była to niezwykła przygoda dla nas wszystkich. Możliwość poznania nowych kultur, poprawienie znajomości języków oraz zawarcie ciekawych znajomości.

Natalia Dworakowska 
uczennica z lkasy IV B 

Relacja z hiszpańskiej telewizji - kliknij tutaj

Srebrna Tarcza PERSPEKTYW 2019 dla Orłowskiego Ekonomika

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w Rankingu Techników Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych zajął 2 miejsce w Gdyni, 11 miejsce w województwie pomorskim i 187 miejsce  w Polsce. To ogromny sukces naszej szkoły! Przysługuje nam tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Ranking Techników 2019 - zobacz ranking

Napisali o nas - czytaj więcej 

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Witolda Józefa Adama Kukowskiego

 

8 listopada 2018 roku uczniowie klasy II A Technikum Ekonomicznego uczestniczyli wraz z nauczycielami w organizowanym przez Zarząd i Radę Dzielnicy Orłowo na terenie Parku Kolibki w Gdyni Orłowie uroczystym osłonięciu tablicy z epitafium upamiętniającym Witolda Józefa Adama Kukowskiego herbu Ślepowron, ostatniego właściciela Dóbr Rycerskich Kolibki.

Witold Kukowski studiował ekonomię i prawo w Monachium i Berlinie. Był społecznikiem, patriotą, propagatorem polskości, działał na rzecz Edukacji młodzieży polskiej i estońskiej.

Od 1921 roku pełnił obowiązki konsula honorowego Republiki Estonii w Wolonym Mieście Gdańsku.

Część swoich dóbr ziemskich w Kolibkach rozparcelował, tworząc letnisko, dzielnicę mieszkalną i kąpielisko w Orłowie. 1928 roku przekazał ziemię pod budowę stacji kolejowej Orłowo Morskie, a rok później grunt pod budowę Urzędu Pocztowego. Zainicjował w Gdyni działanie kilku firm związane z przemysłem stoczniowym i portowym. Dzięki Jego aktywności Kolibki i Orłowo pozostały w granicach
II Rzeczypospolitej Polski. Witold Kukowski został wpisany przez Niemców na listę wrogów III Rzeszy i rozstrzelany w Piaśnicy w 1939 r.

Uroczystego odsłonięcia tablicy z epitafium upamiętniający Witolda Kukowskiego dokonali Martin Roger, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Estońskiej oraz Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni. Zaproszonym gościem był także profesor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Arnold Kłonczyński, który przybliżył obecnym postawę i aktywność Witolda Kukowskiego.

Do zabrania głosu została zaproszona także młodzież. W imieniu wszystkich uczniów wystąpiła Diana Łakota, uczennica naszej szkoły, która podziękowała za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tak wyjątkowej uroczystości.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją na portalu trójmiasto.pl oraz na gdynia.pl

Galeria zdjęć ZSAE

Anna Marlewska

 

Ekonomik na Orłowskiej Paradzie Niepodległości

 

Wzdłuż ulicy Orłowskiej, od przystanku SKM pod Domek Żeromskiego, przeszła dzielnicowa parada niepodległości w Orłowie. W wydarzeniu wzięli udział m.in. uczniowie orłowskich szkół i seniorzy.

Uroczysty pochód ulicą Orłowską odbył się w tym roku po raz trzeci. Inicjatorem wydarzenia są uczniowie i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 8. Licznie biorą w nim udział również uczniowie pozostałych orłowskich szkół – m.in. IX LO, Ekonomika i Zespołu Szkół Plastycznych. Niepodległość świętowali również przedstawiciele orłowskiego Klubu Seniora, radni miasta z tego okręgu i radni dzielnicy. Na czele pochodu szedł prezydent Wojciech Szczurek.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją z Orłowskiej Parady Niepodległości na gdynia.pl

Dzień Edukacji - Uczymy w Gdyni! A jaka jest Twoja supermoc?

Serdecznie gratulujemy Pani Monice Smolińskiej, która otrzymała Nagrodę Prezydenta!

 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z obchodów Dnia Edukacji Narodowej w PPNT w Gdyni - zobacz więcej

 

Podpisanie aneksu zwiększającego dofinansowanie projektu „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni - budowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury szkół zawodowych oraz wyposażenie” w ZSAE

 

11 października mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły Panów Wojciecha Szczurka, prezydenta Gdyni, Bartosza Bartoszewicza, wiceprezydenta Gdyni ds. jakości życia, Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego oraz Wiesława Byczkowskiego, wicemarszałka województwa pomorskiego, którzy w nowej auli podpisali aneks zwiększający dofinansowanie projektu „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni - budowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury szkół zawodowych oraz wyposażenie”.

 

gdynia.pl - czytaj więcej

Otwarcie nowo wybudowanej auli

 

23 września w naszej szkole świętowaliśmy otwarcie nowo wybudowanej auli. Oto relacja z gdyńskiego Ratusza:

 

Miejsce łączące pokolenia

 

Będą się w niej odbywać różnego rodzaju uroczystości i wydarzenia kulturalne. Ma służyć wszystkim mieszkańcom Gdyni i stać się miejscem spotkań. Mowa o nowej auli w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych. W niedzielę, 23 września, odbyło się jej uroczyste otwarcie.

 

Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni przeniósł się do budynku przy al. Zwycięstwa 194 dwa lata temu. Od tego czasu przeszedł gruntowną metamorfozę. Kiedyś mieściła się tam szkoła Teofila Zegarskiego – pedagoga i doktora filozofii. Budynek miał więc swój klimat i postanowiono to wykorzystać. Odnowiono elewację i wnętrza.

 

– Wykonano ogrom prac. Budynek był przywracany do dawnej świetności, ale jednocześnie go unowocześniano. Wyremontowano sale, stworzono też pracownie – mówi Anna Marlewska, dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni

 

Obok budynku głównego jest też drugi – powstała tam biblioteka. Brakowało jednak bezpośredniego przejścia ze szkoły do biblioteki. Teraz łączy je nowa aula.

 

– Szkoła przeszła duży remont, mamy nową przestrzeń, ale był jeden cel, któremu to wszystko służyło. Chcemy, żeby ta aula służyła nie tylko szkole, ale i wszystkim mieszkańcom dzielnicy – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

 

– Była potrzeba rozbudowania szkoły i dodania miejsca spotkań nie tylko dla młodzieży, ale dla wszystkich gdynian. Jest to kolejny punkt, gdzie będą organizowane koncerty, zebrania, spotkania. Co jakiś czas będą się tu odbywać wydarzenia kulturalne. To ważne, żeby te wszystkie działania były bliżej mieszkańców. Chodzi też o łączenie osób z różnych grup wiekowych, co w działaniach kulturalnych jest niezbędne – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

W założeniu ma to być przestrzeń, którą będą tworzyć sami mieszkańcy.

 

Media o otwarciu auli:

Radio Gdańsk - zobacz więcej

gdynia.pl - zobacz więcej

mlodagdynia.pl - zobacz więcej

 

Galeria zdjęć fot. Piotr Januszewski - zobacz więcej

 

 

 

Relacja z remontu w ZSAEO nas w mediach - Gdyńskie szkoły wypięknieją

 

Forum Wizja Rozwoju

 

5000 uczestników,  500 prelegentów,

dyskusje przedsiębiorców, polityków i ekspertów,

czyli Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. 

 

Your browser does not support the video tag.

Ta największa impreza gospodarcza na północy Polski, zorganizowana 25 i 26 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni, skupiła uwagę wszystkich tych, którzy rozwój gospodarczy, zwłaszcza w takich dziedzinach  jak: e-mobilność, energetyka czy budownictwo, stawiają na pierwszym planie. To pierwsza edycja wydarzenia, którego tematyka koncentruje się wokół kluczowych wyzwań stojących przed polską gospodarką.

 

Jednym z ważnych zagadnień podejmowanych podczas wystąpień programowych i paneli dyskusyjnych było szkolnictwo zawodowe, stąd też obecność przedstawicieli naszej szkoły na Forum: dyrektor Anny Marlewskiej i wicedyrektor Anny Darul. Obie panie wzięły udział w panelach dyskusyjnych (m.in. Wizja innowacyjnego szkolnictwa zawodowego, Zawody poszukiwane na rynku pracy, 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Analogie i różnice w rozwoju gospodarczym 1918 i 2018), a także przysłuchiwały się wystąpieniom  programowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz, Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej.

 

Twarze z Ekonomika widoczne były także na prawie wszystkich korytarzach i w salach, w których odbywało się forum. A to za sprawą naszych uczniów, którzy – w ramach wolontariatu – uczestniczyli w obsłudze tego znaczącego wydarzenia gospodarczego.

 

Za zaangażowanie, kreatywność i moc pomysłów serdecznie im dziękujemy!  

 

 

 

 

 

 

Strona MEN: Forum Wizja Rozwoju z udziałem minister Anny Zalewskiej

Media o Ogólnopolskich Targach Firm Symulacyjnych w Gdyni

 

 

 

Zapraszamy na Ogólnopolskie Targi Firm Symulacyjnych za pośrednictwem Twojej Telewizji Morskiej i Radia NORDA FM.

 

11 kwietnia przedstawiciele firmy symulacyjnej ZSAE zostali zaproszeni do Twojej Telewizji Morskiej i Radia NORDA FM, aby przybliżyć telewidzom i słuchaczom ideę funkcjonowania firm symulacyjnych w Polsce. 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu

Anna Bradel

© Copyright - Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych 2018
Wykonane przez daniel.darul.pl na podstawie stylu Bootstrap