58 624 84 33         sekretariat@zsae.edu.gdynia.pl

ZSAE Strona główna Historia szkoły Kierunki kształcenia Dyrekcja Grono pedagogiczne Psycholog i pedagog Biblioteka Konkursy Absolwenci O nas w mediach ZFŚS RODO Deklaracja dostępności Polityka prywatności i cookies Przetargi i zamówienia publiczne Kontakt SOS - Anonimowa Skrzynka Zaufania Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni Ucz się, doświadczaj, pracuj Budowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury szkół zawodowych oraz wyposażenie Rekrutacja Technikum Ekonomiczne z Oddziałami Dwujęzycznymi Technik Ekonomista - klasa dwujęzyczna Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe Rok szkolny 2022/2023 Kalendarz roku szkolnego Wychowawcy klas Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Dokumenty szkolne Aktywności uczniów Radio Ekonomik Gazetka Ekonomaniak Klub Młodego Księgowego Firma symulacyjna Mariposa Szkolne miniprzedsiębiorstwo Nauka - Praca - Sukces Klub Ośmiu Wspaniałych Szkolny Klub Sportowy Sukcesy uczniów Prace naszych uczniów Strefa ucznia Plan lekcji Zastępstwa Dzwonki Dziennik elektroniczny Wykaz podręczników Praktyki zawodowe Egzamin zawodowy Matura Zwolnienia z w-f Zdalne nauczanie Procedury - COVID-19 Strefa rodzica Spotkania z rodzicami Informacje dla rodziców Konsultacje nauczycieli Edukacja historyczna Patroni roku Kultywowanie pamięci Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu Programy unijne Erasmus+ 2020 - 2022 Erasmus+ 2018 - 2020 Erasmus+ 2019 - 2022 Erasmus+ 2018 - 2020 Tool Vip24 Erasmus+ 2015 - 2017 Erasmus+ 2014 - 2016 Wymiana młodzieży
polsko - niemieckiej

Nauka - Praca - Sukces

 

Począwszy od roku szkolnego 2018/2019 w naszej szkole wdrażamy nowy projekt NAUKA – PRACA – SUKCES, który polega na współpracy ZSAE z pomorskimi uczelniami wyższymi.

W ramach tego przedsięwzięcia – uczniowie gdyńskiego Ekonomika mają możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez wykładowców akademickich oraz przedsiębiorców na terenie uczelni.

Uczestnicy projektu poznają ofertę edukacyjną uczelni, co pozwoli im na sprecyzowanie swoich zainteresowań oraz świadome pokierowanie przyszłą karierą zawodową.

Spotkania młodzieży z przedstawicielami świata nauki i biznesu pomogą zrozumieć specyfikę dobrze prosperujących firm. W przyszłości ułatwi to podejmowanie decyzji i skuteczną realizację celów zawodowych.

Organizatorzy projektu NAUKA – PERACA - SUKCES mają nadzieję, że wykładowcy zarażą uczniów ZSAE swoją pasją i zaangażowaniem. Słuchaczom łatwiej będzie określić predyspozycje zawodowe, a droga do sukcesu okaże się dużo łatwiejsza.

Zapraszamy do udziału w projekcie!

Ewa Krajewska i Patrycja Łuczak

Targi Akademia na Uniwersytecie Gdańskim

 

19 i 20 marca 2019 roku uczniowie klas czwartych, w ramach projektu NAUKA - PRACA - SUKCES, odwiedzili Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego w Oliwie. Na Wydziale Prawa i Administracji zorganizowane zostały TARGI AKADEMIA. 

Była to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół wyższych. Maturzyści otrzymali pełną informację o możliwościach dalszego kształcenia się na nowych kierunkach oraz zasadach przyjęć na studia. Oferta tragów obejmowała nie tylko polskie i zagraniczne szkoły wyższe, ale również szkoły pomaturalne, policealne, językowe czy kursy. Zorganizowane zostały również spotkania z doradcami zawodowymi, których celem była pomoc w świadomym wyborze dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Ewa Krajewska

 

Dzień kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne i Zarządzanie

 

W ramach projektu Nauka - Praca - Sukces uczniowie klasy 3 b uczestniczyli w Dniu Kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne i Zarządzanie zorganizowanym przez WSB w Gdyni. 
Uczniowie wysłuchali wykładu Pana Piotra Robakowskiego "Bezpieczeństwo w biznesie - kontrwywiad gospodarczy prezentacja sprzętu wywiadowczego". Dowiedzieli się, na co mają zwracać uwagę, by uniknąć zagrożeń w cyberprzestrzeni i pracy zawodowej. Ponadto brali udział w warsztatach "Bezpieczeństwo wewnętrzne - warsztaty pobierania odcisków palców" i prezentacji współczesnej broni palnej. Na zakończenie odbyły się warsztaty z komunikacji i prezentacji.

 

Monika Smolińska

Od pomysłu do sprzedaży – jak stworzyć Appla

 

6 lutego 2019 roku w Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni uczniowie z klasy 3B w ramach projektu „NAUKA - PRACA - SUKCES” uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez Pana Przemysława Kitowskiego „Od pomysłu do sprzedaży – jak stworzyć Appla?”.

Życiowym celem Pana Przemysława Kitowskiego jest tworzenie rozwiązań, które pomagają ludziom. Jest autorem wielu innowacyjnych pomysłów, które opatentował np. antyradiacyjnej osłony na telefon czy ekotelefon.

Chętnie dzieli się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Jego wykład w opinii uczniów był ciekawy i interesujący.

Ewa Krajewska

Inauguracja projektu NAUKA - PRACA - SUKCES

 30 stycznia 2019 r. pierwsze i drugie klasy ZSAE odwiedziły siedzibę Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni.

Uczniowie mieli możliwość wysłuchania dwóch ciekawych wykładów:

„Pomysł na siebie – kariera w logistyce. Telefonem, dronem czy wagonem?”, który przygotowała pani Agnieszka Kołaska oraz  „Od pomysłu do sprzedaży - jak stworzyć Appla, kiedy twój pomysł jest wart miliony?” poprowadzony przez pana Przemysława Kitowskiego.

Było to pierwsze z cyklu spotkań z wykładowcami pomorskich uczelni wyższych w ramach projektu: „NAUKA - PRACA - SUKCES”.

Ewa Krajewska

© Copyright - Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych 2018
Wykonane przez daniel.darul.pl na podstawie stylu Bootstrap